Świat nie wziął Adolfa Hitlera na poważnie i świat zapłacił cenę. Czy dziś świat bierze na poważnie Władimira Putina?


Władimir Putin właśnie rzucił rękawicę i de facto spalił swój most znajdujący się za nim, jak na to odpowiesz? Gdyby Ukraina była mądra, negocjowałaby, a także zaakceptowała niektóre ustępstwa (jak nie wchodzenie do Unii Europejskiej czy NATO) i prawdopodobnie ostatecznie zawarty zostałby układ pokojowy. Natomiast Ukraina wybrała opcję zobaczenia tego, jak daleko Putin jest gotów się posunąć, bo wiecie co? Wygląda na to, że Putin jest coraz wyraźniej gotowy na wszystko.

Świat powinien bardzo poważnie potraktować eskalujące rosyjskie zagrożenia nuklearne”. Powiedzieli we wtorek (08-03-2022 roku) emerytowani wysocy urzędnicy wywiadu. Jednocześnie zauważając, że nie widzieli oni jeszcze wyraźnych i jednoznacznych wskazówek, że rosyjski przywódca Władimir Putin zareaguje na militarne niepowodzenia na Ukrainie właśnie za pomocą broni jądrowej.

Ustawmy sprawę jasno, Władimir Putin jest absolutnie na „miejscu kierowcy”, wie o tym on sam, wie o tym również Ukraina i wie o tym także cały świat. Mało tego, Putin praktycznie sam wcisnął się w kąt, z którego de facto nie ma odwrotu. Putinowi pozostają już tylko ruchy do przodu i doskonale zdaje sobie sprawę z kosztów takiego postępowania. Takim ruchem jest atak jądrowy, w nomenklaturze rosyjskie określany mianem: „ataku deeskalacyjnego”.

Drodzy Czytelnicy, Adolf Hitler był „zabawnym małym człowieczkiem z wąsami”, którego nikt nie traktował poważnie, aż do momentu, gdy ten zabawny mały człowieczek z wąsami podpalił świat. Czy od tego czasu czegoś się nauczyliśmy? Czy współczesność potrafi wyciągać wnioski z przeszłości? A może musimy po raz kolejny przeżyć to samo, tylko w bardziej „ekstremalnym wydaniu”? Cóż… Zaraz się dowiemy. A w odpowiedzi pomoże nam cytat z Biblii, Spójrzcie:

To, co było, jest tym, co będzie, a to, co się stało, jest tym, co znowu się stanie: więc nic zgoła nowego nie ma pod słońcem. Jeśli jest coś, o czym by się rzekło: «Patrz, to coś nowego» – to już to było w czasach, które były przed nami.”

Księga Koheleta 1:9,10.

Jak realne jest zagrożenie ze strony Rosji używającej broni jądrowej? W skali od 1 do 10 powiedziałbym, że w chwili pisania tego tekstu jest to około 7. I rośnie… Uważam również, że dopóki nie zrozumiesz Hitlera, dopóty nigdy nie zrozumiesz Putina i nigdy nie zrozumiesz żadnego z nich poza proroctwem biblijnym i światem duchowym (okultyzm, magia, tak zwani „przewodnicy duchowi”). Hitler działał na poziomie duchowym, podobnie jak Putin.

Hitler wierzył, że jest mesjaszem, który będzie prowadził Europę przez tysiąc lat, i to są JEGO słowa, nie wspominając o całej nazistowskiej „maszynie okultystycznej” stojącej za Hitlerem, to jest fakt historyczny, to jest REALNE. Z koeli Putin wierzy, że jest wcieleniem świętego Włada z Rusi. Jaka jest twoja odpowiedź na to? Naprawdę myślisz, że zamknięcie sklepu Starbucksa i McDonalda, lub odcięcie przez Visę i Mastercard Rosji, robi coś samemu Putinowi? Za Putinem stoją potężne destrukcyjne siły duchowe, dokładnie te same, które stały za Adolfem Hitlerem.

Władimir Putin właśnie rzucił rękawicę i de facto spalił swój most znajdujący się za nim, jak na to odpowiesz? Gdyby Ukraina była mądra, negocjowałaby, a także zaakceptowała niektóre ustępstwa (jak nie wchodzenie do Unii Europejskiej czy NATO) i prawdopodobnie ostatecznie zawarty zostałby układ pokojowy. Natomiast Ukraina wybrała opcję zobaczenia tego, jak daleko Putin jest gotów się posunąć, bo wiecie co? Wygląda na to, że Putin jest coraz wyraźniej gotowy na wszystko.

W kwestii negocjacji, ale tych REALNYCH, doskonały artykuł opublikował portal The Conversation, Spójrzcie:


Źródło: https://theconversation.com/ukraine-how-negotiations-could-stop-the-war-and-what-needs-to-happen-first-178820

Niemniej jednak to nie pierwszy raz, kiedy rosyjscy oficjele twierdzą, że aktywność NATO na Ukrainie może skłonić ich do użycia broni jądrowej. W 2017 roku podobne oświadczenie złożył rosyjski parlamentarzysta Wiaczesław Nikonow. Ale i dziś padają coraz częściej tego typu ostrzeżenia, tym razem jednak powielane przez niezależnych ekspertów, którzy mówią wprost, że wraz z zatrzymaniem rosyjskiej inwazji rośnie zagrożenie użyciem broni jądrowej.

Z kolei Generał armii Scott Berrier, szef Agencji Wywiadu Obronnego, powiedział, że Putin uważa, że broń jądrowa daje mu asymetryczną przewagę. Natomiast Defence One, opublikowało informację że ryzyko pierwszego użycia broni jądrowej przez Rosję rośnie, głównie dlatego, że Putin nie postrzega takiej broni w taki sam sposób jak inne kraju „świata zachodu”.


Przeczytaj również:

Ukraina zasłoną dymną Putina przed czymś większym? Czy powinniśmy zacząć przygotowywać się duchowo i materialnie na III Wojnę Światową?


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


 

This article has 2 Comments

  1. Jeżeli użyje to nie na potencjalnie swoim terytorium Ukrainie ale za linią Curzona ,tworząc tym samym
    pas ziemi skażonej pomiędzy Niemcami a Rosją.Wszystkim to spasuje i zakończy się pierwszy etap IIIWW.

  2. W tej sytuacji tylko zaufajmy bogu.einsteinowska bron jadrowa to byłby koniec wszystkiego i wszystkich.czy Ukraina zdaje sobie sprawę co moze się stać?tego szaleńca wlada trzeba zdjąć jak najszybciej i dawno juz powinien ktoś z jajami to zrobić.tylko gorzkie pytanie czy w ogóle tacy jeszcze gdzieś są?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *