Światło cieni.

13-swiatlo-cieni

Fot. youtube.com

[fb_button]

Wybiła 19:30 czas na wiadomości dla wszystkich słabych, silnych, ślepych i chroniących się, dorosłych oraz dzieci, czas na informacje dla każdego. Na początek ciągłe zabójstwa i odgłos toczonych wojen, słyszysz te bomby? Jednak to się zaczęło i nie będzie miało rychłego końca, tryby maszyny zbrojeń ruszyły na wodzie, lądzie i powietrzu. Wielu opuściło wzrok, wielu już nigdy więcej nie otworzy oczu i nie spojrzy przed siebie, nie spojrzy w lustro i na drugiego człowieka, rewolucja i rewolta, bunt i rebelia, co jeszcze, co pominęły dzisiejsze wiadomości?

Gdzieś obok tego wszystkiego jest nasze powołanie by nie zmarnować życia, stanąć po dobrej stronie, czasem nawet za cenę planów i dążeń, jakie kiedyś przed sobą wyznaczyliśmy. Pojedyncze jednostki dostrzegają powagę sytuacji i niebezpieczeństwa, nieokreślonego strachu, ich rozsądek nieustannie alarmuje a lampka pulsuje czerwonym światłem. To my, kochamy, nienawidzimy, i nic, co ludzkie nie jest nam obce, to my anioły na ziemi lub demony ze snów, wszystko leży w naszej gestii i naszych wyborach, nic po za tym.

To moralne prawo zawsze ten same, od wieków wykute na kamiennych tablicach. To moralne prawo stoi za naszymi plecami zbiera każde przewinienie i uchybienie, to także uwarunkowanie, którego nie można oszukać, sędzia tu i teraz, nieugięty i dogłębnie wnikliwy, sędzia, dla którego czarne jest czarne a białe jest białe, nie inaczej. Zatem uważaj i wystrzegaj się błędów bacz uważnie na wybory i podejmowane decyzje, stawiaj rozumnie każdy krok, nie poddawaj się, by nie stać się jak to światło cieni, które jest, mimo że go nie ma.

Jakie będzie, zatem zakończenie wiadomości? Czy będzie to materiał o słodyczach bez vatu a może o kocie w butach, który dostał angaż na planie najnowszych gwiezdnych wojen? Tego nie wiemy, wiemy natomiast coś innego, telewizja to manipulacja i coś, co skutecznie zabija uczucia i człowieczeństwo, zapewne z wielu ust padnie teraz pytanie jak? Czy zdarzyło się Wam kiedyś oglądać reportaż o ludzkiej tragedii i bezsilności, po czym nagle bez żadnej zapowiedzi rozpoczynała się reklama, kolorowa i rozrywkowa, sekundowy przeskok z realnego dramatu życia wielu ludzi do świata wyimaginowanego. To dziwny przeskok, wręcz nienormalny, przeskok gwarantujący na dłuższym odcinku czasu powstanie pewnej bariery uczuciowej.

Nie dajmy pozbawić się uczuć, to one sprawiają, że jesteśmy ludźmi, to one sprawiają, że jesteśmy kochani i możemy kochać. Nie dajmy wreszcie pozbawić się człowieczeństwa, ponieważ to ono sprawia, że jesteśmy inni od zwierząt. Ci, którzy stawiają człowieka na równi ze zwierzętami są w błędzie, ci, którzy wspominają o ewolucji chcą po prostu upodlić nasze istnienie. Spójrzmy, jeżeli przyjmiemy, że ewolucja Darwina to prawda, to szybko wyciągniemy wniosek, że naszym pra, pra, pra i tak dalej wielokrotnie pra przodkiem była małpa a wcześniej jakiś kamień lub bajoro bulgocącej kloaki. To są brednie i nie dajmy sobie wmówić, że to prawda.

Każdy człowiek jest wyjątkowy, jest jedyny w swoim rodzaju, jest bezcenny. Niestety to, że z czasem staje się bestią, to tylko i wyłącznie jego wybór, chociaż są przypadki bardzo skomplikowane, nie mniej jednak nikt nie rodzi się zły i o tym powinniśmy pamiętać. My i nasze życie to wartość bezcenna, wartość raz utracona nie do odzyskania. To też walczmy i dbajmy o nasz los, nasz dzień dzisiejszy oraz dzień jutrzejszy, ponieważ nie wiemy ostatecznie ile jeszcze owych dni będzie nam przeznaczone.

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.