Świetlna kula nad Syberią. Eksperci: ,,Putin testuje broń jądrową.”


2 Świetlista kula nad Syberią. Eksperci Putin testuje broń jądrową


Czy Lubicie tajemnice? Jedynym minusem tajemnic jest prawdopodobnie to, że nie jesteśmy w stanie poznać odpowiedzi na wszystkie z nich. Natomiast tajemnice same w sobie są czymś pociągającym i zmuszającym do indywidualnego myślenia. A zatem, dziwne zjawiska, niewyjaśnione zdarzenia i rzeczy, które często wymykają się naukowemu wyjaśnieniu, to jest to, co poszukiwacze przygód i niecodziennych przeżyć lubią najbardziej. Wstęp dzisiejszego artykułu zakrawa o kilka początkowych wersów z jakiejś książki naukowo przyrodniczej. Niemniej jednak nie mamy dziś zamiaru pisać takowej pozycji, ale wspomnieć o wydarzeniu, które miało miejsce kilka dni temu i dosłownie zmroziło krew w żyłach mieszkańcom Syberii.

2 Świetlista kula nad Syberią. Eksperci Putin testuje broń jądrową 4

Otóż mieszkańcy miasteczka Salechard widzieli już w swoim życiu wiele, jednak to, co przyszło im obserwować nocą z 26 na 27 października przeraziło większość ludzi zamieszkujących okolice koła podbiegunowego. Otóż zaobserwowano wówczas pewien fenomen, to jest gigantycznych rozmiarów świetlistą kulę, której przyczyny nie wyjaśniono do dziś. Nie wiemy, przynajmniej oficjalnie, co spowodowało powstanie niebieskiego giganta na niebie.

2 Świetlista kula nad Syberią. Eksperci Putin testuje broń jądrową 3

Na szczęście istnieją odpowiedzi nieoficjalne i tutaj z tych najbardziej ciekawych należy wymienić po pierwsze teorię mówiącą, iż właśnie w nocy z 26 na 27 października region koła podbiegunowego został nawiedzony przez przybyszów z obcej planety a imponująca błękitna kula jest pozostałością po działaniu pozaziemskiej technologii. Kolejna hipoteza to wzmianka o ćwiczeniach wojskowych, jakie w tym czasie i w tym regonie miały przeprowadzić siły specjalne jednostek Rosyjskich testujące najnowocześniejsze rakiety.

2 Świetlista kula nad Syberią. Eksperci Putin testuje broń jądrową 2

,,Kula się powiększała i miałem wrażenie, że zmierza w moim kierunku. Myślałem, że to koniec świata. Nigdy wcześniej nie widziałem nic podobnego. Zorza polarna to naturalne zjawisko, ale to nie było czymś naturalnym, przemieszczało się niczym inteligenta struktura. Nie wiem czy jest to efekt badań wojskowych czy coś innego. Byłem przerażony.’’

Relacja jednego z naocznych świadków dla ,,Siberian Times’’, który sfotografował całe zjawisko.

Istnieje również i trzecia teoria, którą lansuje wielu ekspertów w światowych mediach a teoria ta zakłada, iż Prezydent Rosji, Władimir Putin przeprowadził test broni nuklearnej. Sprawę zdaje się potwierdzać relacja rosyjskich mediów informujących o testach rakiety Topol w Plesiecku, która to rakieta jest zdolna przenosić ładunki jądrowe. Niebo nad Salechardem leżało w zasięgu trajektorii lotu rakiety Topola.

Czy zatem Putin testuje nową broń, nową generację pocisków nuklearnych? Na to pytanie może odpowiedzieć nam obecna sytuacja geopolityczna w regionie oraz na świecie. XXI wiek to przede wszystkim silne tarcia pomiędzy mocarstwami tego globu a w tego typu tarciach kartą przetargową jest często siła militarna. Rosja od zawsze stawiała na siłę, nie na dialog to też można przypuszczać i dawać wiarę tezie o próbach nuklearnych w okolicach koła podbiegunowego.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com