Szokujący film na którym Bob Dylan ujawnia swój pakt z demonem.


4 Szokujący film, na którym Bob Dylan ujawnia swój pakt z demonem


Świat muzyki i ogólnie pojętego show biznesu, który to świat już od najmłodszych lat każdego człowieka jest mu przedstawiany jako szczyt, który należy osiągnąć. Jest mu przedstawiany jako coś bajecznego i zarazem niedostępnego dla zwykłego człowieka a mimo to należy próbować tam dojść i rzeczywiście wiele osób stawia na szali własne życie po to, aby osiągnąć sukces w muzyce, filmie, by stać się gwiazdą, ikoną popkultury, nowym wzorcem i idolem XXI wieku. Jednak powstaje pytanie, które już nie pada przy blaskach fleszów i włączonych kamerach. Pytanie brzmi, za jaką cenę?

Jeden z najlepszych reżyserów Hollywood Tony Scott brat Ridleya Scotta, człowiek ze znanym nazwiskiem i wieloma sukcesami filmowymi popełnia samobójstwo rok 2012, wokalista Linkin Park, jednego z najbardziej znanych zespołów świata popełnia samobójstwo rok 2017, Jonathan Brandis uwielbiany przez nastolatki popełnił samobójstwo w roku 2003, podobnie było w przypadku takich gwiazd jak, Alexander McQueen rok 2010, Lucy Gordon rok 2009, Jiah Khan rok 2013, Kurt Cobain rok 1994, wielu twierdzi, że aktorka Marylin Monroe także popełniła samobójstwo w roku 1962, Lee Thompson Young rok 2013, Isabella Blow rok 2007, Claudia Boerner rok 2012. Można by tak wymieniać, bez końca.

Co się stało, że Ci ludzie, którzy osiągnęli z punktu widzenia materialistycznego świata szczyty, nagle decydują się na tak dramatyczne posunięcie jak odebranie sobie życia? Byli uwielbiani, znani, wręcz ubóstwiani, posiadali ogromne bogactwa, samochody, wille, mogli robić, co chcą a jednak z jakiegoś powodu, bo takich rzeczy jak samobójstwo bez przyczyny się nie popełnia, zdecydowali się odebrać sobie to piękne i bajeczne życie gwiazdy popkultury, DLACZEGO? Wokalistka zespołu Pussycat Dolls, Kaya Jones tak opisuje świat muzycznego show biznesu.

„Moja prawda. Nie należałam do zespołu muzycznego, ale do „grupy prostytutek”. Przy okazji śpiewałyśmy i byłyśmy sławne, podczas gdy wiele osób zarabiało na nas grube pieniądze. Zmuszali mnie oraz inne członkinie zespołu do seksu z „kimkolwiek wskażą. (…) Było wystarczająco źle, abym odeszła od moich marzeń, moich koleżanek z zespołu i umowy w wysokości 13 milionów dolarów. Wykonałam także telefon do matki z zespołu.’’ Prawdopodobnie chodzi tutaj o Robin Antin, która zajmowała się choreografią oraz była założycielką Pussycat Dolls. „Chcę, aby matka z piekła rodem wyznała, dlaczego kolejna dziewczyna  popełniła samobójstwo? Powiedz ludziom, jak nas psychicznie złamałaś.’’ O kim może wspominać Jones? Kogo ma na myśli pisząc o osobie, która popełniła samobójstwo? Zapewne chodzi tutaj o śmierć Simone Battle, która w wieku dwudziestu pięciu lat z niewyjaśnionych przyczyn popełniła samobójstwo.

Dalej Kaya dodaje.

,,Będąc częścią zespołu, musisz robić to, co wszyscy. Masz spać z kimkolwiek ci każą, a czasem nawet uczestniczyć w satanistycznych obrzędach. Jeśli nie chcesz, to cię wyrzucą lub uzależnią od narkotyków. Dlaczego nikt tego nie zgłasza? Ponieważ wszyscy są nadużywani i wszyscy się boją! Ja osobiście byłam ostrzegana, że jeśli cokolwiek  powiem, to skończy się moja kariera i życie.’’

Jest to wyznanie, które pokazuje bardzo mroczne oblicze świata, który dla wielu jest niczym ziemia obiecana. Nie chcemy zagłębiać się w słowa wokalistki Pussycat Dolls jednak zakrawają one w wielu przypadkach o relację ze świata satanizmu i nie jest to w żadnym razie nadużycie. Chcemy jeszcze przytoczyć wypowiedź Lady Gagi, również znanej i uwielbianej wokalistki.

,,Byłam w ekstazie dookoła panowała miłość i burza oklasków niesiona z tłumu. Po koncercie wyszłam na zewnątrz odpalając jednego papierosa. Rozmyślałam przy tym, w jaki sposób zdobyć trochę więcej kokainy. Chciałam tylko poczuć się dobrze, w zasadzie lepiej niż kiedykolwiek. I właśnie w tym momencie ten człowiek, dziwny, początkowo wzbudził moją ciekawość, ale i strach, był jakiś nieokreślony. Otóż ten człowiek ubrany w czarny eleganci garnitur wyłonił się dosłownie znikąd i oparł o ścianę obok mnie a następnie powiedział do mnie: Myślę, że masz to, czego nam potrzeba. Czy chcesz posiąść wszystko, na czym ci teraz zależy? Zapytałam, o co mu chodzi, ale on tylko uśmiechnął się i powiedział: Wszystko. Powodzenie, sława, bogactwa i moc. Czy chcesz to wszystko? Patrzyłam na niego, jakby był ciemnym klejnotem, który wynurzył się z najgłębszego oceanu. Uklękłam na kolanach. Spojrzałam mu prosto w oczy i powiedziałam, że chcę tego wszystkiego.’’

Lady Gaga.

Drodzy Czytelnicy nie będziemy komentować tego co zostało przytoczone powyżej mimo iż jest to materiał niezwykle płodny z którego można by dosłownie napisać kilka książek. Interpretację pozostawimy już Wam. Teraz na koniec chcemy zaprezentować fragment filmu, na którym Bob Dylan znany piosenkarz, można by napisać dinozaur muzyki, który wydaje się być nieśmiertelny zdradza swoim wyjątkowym głosem źródło jego sukcesu. Poniżej znajduje się film jak i tłumaczenie.

https://www.youtube.com/watch?v=J1LgTKj3boc

– Dlaczego ciągle jesteś aktywnym artystą?
– Tutaj chodzi o przeznaczenie. Kiedyś zdarzyła mi się okazja zawrzeć umowę z tym czymś, dawno temu. To coś mnie ciągle wiąże i trzyma.
– Czego dotyczyła ta okazja?
By być tym, kim jestem dziś.
– Czy mogę spytać, z kim wszedłeś w układ?
Wiesz… z tym… najwyższym dowódcą.
– Tego świata?
Tak. Z tego świata i ze świata, którego nie widzimy.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com