,,Tablica Skorpiona’’, czyli w połowie drogi między historią a legendą.To, co jest uważane za jeden z najstarszych dokumentów historycznych wszechczasów, a mianowicie scenariusz opisujący historię zwycięskiego i władczego władcy, zostało odkryte na pustynnym klifie w Egipcie, zmieniając w pewnym aspekcie postrzeganie czasów starożytnych a konkretnie starożytnego Egiptu. Odkryta w 1995 roku przez J.C. Darnella oraz D. Darnella w Gebel Tjauti (na południowy wschód od Abydos) ,,Tablica Skorpiona’’ przedstawia procesję zwycięstwa prowadzoną przez króla Skorpiona (którego imię pisane jest jako jastrząb nad skorpionem) sugerując, że Król Skorpion pokonał władcę Naqada i podbił cały Górny Egipt co stanowiło wstęp do zjednoczenia Górnego i Dolnego Egiptu.

To, co zapisano w tym starożytnym obrazie, to bezprecedensowe szczegóły dotyczące tajemniczego króla, którego osiągnięcia były uważane za materiał mitologiczny, ale teraz udowodniono, że owe wydarzenia były przełomowe w tworzeniu się starożytnej egipskiej cywilizacji. Tablica, mierząca osiemnaście na dwadzieścia cali, została odkryta, podczas gdy Dr. Darnell i jego żona, badali starożytne szlaki handlowe na pustyni na zachód od Nilu, w miejscu Gebel Tjauti, które jest intrygująco zbliżone do miejsca gdzie w 1999 roku Darnellowie odkryli inskrypcje, które mogłyby być najwcześniejszymi znanymi przykładami pisma alfabetycznego.

Aby uzyskać pewnego rodzaju ogląd, jak rzeczywiście stary jest Egipt, legendarny kraj faraonów i starożytnych rodów, należy sobie uświadomić, że nawet w czasach starożytnej Grecji oraz Imperium Rzymskiego starożytny Egipt był czymś w rodzaju mitu. Innymi słowy dla roku zerowego to jest czasu narodzin Jezusa z Nazaretu egipska cywilizacja była uosobieniem legendy. Drodzy Czytelnicy, podczas gdy wiemy dużo o samym Egipcie i jego władcach, to równocześnie jest bardzo niewiele informacji na temat pochodzenia tych starożytnych cywilizacji. Jak to się wszystko zaczęło? Kto stworzył starożytny Egipt?

Starożytny tekst opisujący wybuch bomby atomowej 12000 lat temu na Ziemi.

Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy niejako udać się do czasów, które nie zostały przez historię w wystarczający sposób zapamiętane. Musimy przyjrzeć się starożytnemu władcy, który jeszcze niedawno był uważany za legendę. W połowie drogi między historią a legendą znajduje się postać faraona, który żył na Ziemi przed zjednoczeniem starożytnego Egiptu, a którego symbolem był skorpion pod ochroną sokoła (symbol rodziny królewskiej chronionej przez boga).

Ten monarcha, najstarszy znany do tej pory, został popularnie nazwany Królem Skorpionów. Historia Króla Skorpionów jest stara i to w pełnym znaczeniu tego słowa. Do niedawna za pierwszego z faraonów, był uznawany faraon Narmera. Badacze z całego świata dowodzili, że Narmer był pierwszym władcą starożytnego Egiptu. Wszyscy faraonowie przed nim byli uważani przez ekspertów za absolutny mit. Co ciekawe, po raz kolejny odkrycia archeologiczne dowiodły, że cienka linia dzieli mit od rzeczywistości.

Sieć tuneli licząca 12000 lat odkryta w Europie. Droga do świata podziemnego?

Chociaż istnieje film o Królu Skorpionie to musimy wyjaśnić, że niewiele w jego scenariuszu opiera się na danych historycznych, ponieważ do tej pory niewiele jest informacji o tym tajemniczym władcy. Co więc wiemy? Uważa się, że jego imię może reprezentować albo jego opór, albo jego sukces w strategii wojskowej, ale jest prawie pewne, że to powiązanie jest związane z jego umiejętnościami na polu bitwy. Szacuje się, że ten antyczny władca musiał żyć między 3200 a 3300 rokiem przed naszą erą. W momencie, gdy górny i dolny Egipt były zjednoczone.

Co sprawia, że ​​odkrycie to jest jeszcze bardziej fascynujące? Otóż fakt, że do niedawna uważano, iż pierwsi królowie, którzy byli prezentowani jako pół mężczyźni i pół zwierzęta, byli jedynie postaciami mitologicznymi. Odkrycie historii Króla Skorpiona potwierdziło, że byli oni ludźmi i posiadali naturę ludzką. Co więcej, archeolodzy wierzą, że podboje Króla Skorpiona rozpoczęły egipski system hieroglifów, rozpoczynając potrzebę przechowywania zapisów na piśmie.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com