Tajemnica Medjugorie Cz.3 Czas miłosierdzia, czas sprawiedliwości.

12 Tajemnica Medjugorie Cz.3 Czas miłosierdzia, czas sprawiedliwości
Fot. youtube.com

[fb_button]

Dziś trzecia część artykułów poświęconych objawieniom w Medjugorie. Zgodnie z wczorajszymi zapowiedziami rozpoczniemy dzisiejsze rozważania od przytoczenia listu, jaki do Ojca Świętego skierował proboszcz Medjugorie, był to rok 1983. List będziemy publikować fragmentami, ponieważ dzięki temu będzie nam łatwiej się skupić na konkretnym wycinku, na jego przesłaniu oraz ogólnej interpretacji, jakiej poddamy ten list.

Po ukazaniu się Najświętszej Panny, dnia 30 listopada 1983 roku widząca Marija Pavlovic przyszła, aby mi powiedzieć: Matka Boża mówi, że trzeba natychmiast powiadomić Ojca Świętego i Biskupa o niezwykle pilnej i wielkiej wagi informacji z Medjugorie. Niniejszy list pragnie wypełnić ten obowiązek.

Pięcioro widzących doświadcza codziennych objawień najświętszej Maryi Panny. Doświadczenie, dzięki któremu oni ją widzą jest faktem dającym się sprawdzić przez bezpośrednie obserwacje, zostało także sfilmowane. Podczas objawień widzący nie reagują na światło, nie słyszą hałasów, nie reagują, gdy ktoś ich dotyka, czują się jak gdyby byli poza czasem i przestrzenią. Wszyscy widzący stwierdzają w istocie:

– My widzimy Matkę Bożą, tak jak widzimy inne osoby. Modlimy się z nią, rozmawiamy i możemy ją dotknąć.

– Najświętsza Panna mówi, że pokój na świecie jest zagrożony. Ona ustawicznie wzywa do pojednania i nawrócenia. Przyrzekła nam, że pozostawi widzialny znak na miejscu objawień w Medjugorie dla całej ludzkości.

– Czas, który poprzedza ten widzialny zna, jest okresem łaski dla nawrócenia i pogłębienia wiary. Najświętsza Panna przyrzekła powierzyć nam dziesięć tajemnic. Dotąd osiem zostało ujawnionych Vicce Ivankovic i Mariji Pavlovic. Dziewięć tajemnic Jakovovi Colo, Ivanowi Dragicevic i Irance Ivankovic. Dziesiątą tajemnicę zna tylko Mirjana Dragicevic.

– Te objawienia są ostatnimi objawieniami Najświętszej Maryi Panny na ziemi. Dlatego są tak długie i częste.

Po pierwsze należy dodać, iż później, już po spisaniu owego listu Marija Pavlovic 8 grudnia 1983 roku otrzymała wizję dziewiątej tajemnicy, to w ramach uzupełnienia. A teraz kilka słów o wyżej przytoczonym fragmencie listu. Po pierwsze rzuca nam się w oczy fragment informujący, iż objawienia Maryi Panny, w Medjugorie to ostatnie objawienia Królowej nieba na ziemi, jest to wręcz szokująca informacja gdyż skłania nas do myślenia. Czy niebo pozostawi ludzkość? Czy może ludzkość znajduje się już rzeczywiście przy kresie swojego istnienia? A zatem po zakończeniu objawień w Medjugorie nasza cywilizacja szybko dotrze do momentu sądu ostatecznego. Oczywiście ten czas może trwać nawet kilkadziesiąt lat, lub więcej, ale nie ulega wątpliwości, iż Jezus powoli przekracza próg wypełnienia się wszystkiego, co dotąd zostało zapisane w Biblii i ma się zrealizować.

Naszym oczom ukazuje się także prosta i jakże zwyczajna relacja, jaka zachodzi po między Maryją a widzącymi. Nie mamy tutaj na myśli relacji mentalnych czy uczuciowych, bo te rzeczywiście są niezwykłe, ale relacji fizycznych, czyli widzący mogą Maryję dotknąć, widzą ją doskonale i mogą z nią rozmawiać. To pokazuje zaufanie i powagę sytuacji, gdyż Maryja nie buduje wokół siebie jakiegoś mistycznego muru, Ona przychodzi niczym zatroskana Matka, która chce przekazać ważne przesłanie, ważne z punktu istnienia wielu ludzi oraz ich życia wiecznego lub potępienia.

Dalej możemy przeczytać, iż obecne objawienia są czasem łaski, czasem dla ludzi by Ci się nawrócili, ponieważ później analogicznie nastąpi czas sprawiedliwości. To całkowicie pokrywa się z dzienniczkiem siostry Faustyny, pokrywa się z przesłaniem, jakie Jezusa ofiarował ludzkości po przez naszą rodaczkę. To tam możemy przeczytać, że z Polski wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ponowne przyjście Jezusa. Błędnie interpretuje się, iż tą iskrą był Jan Paweł II. Oczywiście to wielki i święty człowiek, to prorok naszych czasów. Jednak owa iskra to przesłanie miłosierdzia. Dalej w dzienniczku możemy przeczytać, że po czasie owego miłosierdzia nadejdzie czas sprawiedliwości. To nakłada się na przesłanie z Medjugorie. Przy okazji można dodać, że tylko miłosierdzie Boga może nas zbawić i uratować, a zatem jeżeli człowiek nie skorzysta z miłosierdzia pozostanie dla niego jedynie Boża sprawiedliwość a kto wówczas zdoła się ostać?

Na koniec dzisiejszych rozważań należy napisać wyraźnie Bóg to miłosierdzie i sprawiedliwość. Niestety obecnie Kościół ukazuje ludzkości głównie miłosierdzie, przez co wielu posiada wypaczony obraz Boga. Dla wielu jest On starym sędziwym dziadkiem, zawsze uradowanym i wesołym, gotowym wybaczyć wszystko od tak, po prostu wystarczy się do niego uśmiechnąć a on będzie jadł nam z ręki. To ogromne wypaczenie, odstępstwo, błąd a nawet herezja, do której niestety nauczanie Kościoła się przyczyniło. Obecnie na świecie mamy czas miłosierdzia, tak jest to prawda, jest to czas łaski, jednak nie można zapominać o Bożej sprawiedliwości, to jest wypaczenie i błąd, w ten sposób ukazujemy Boga tylko po części, a takie części to nic dobrego, to pewna ułomność. Takim nauczaniem sprawiamy, że ludzie drwią z Boga, wyśmiewają Go, myślą, że można go oszukać, poklepać po ramieniu i będzie dobrze.

Niestety, jeżeli człowiek nie żałuje za grzechy wówczas nie będzie dla niego miłosierdzia, będzie jedynie sprawiedliwość, ponieważ Bóg jest nieskończenie miłosierny i kochający, jest jednak w równym stopniu sprawiedliwy. Bóg nie jest starym dziadkiem z objawami sklerozy czy innej choroby. Bóg wie wszystko, zna każdy nasz czyn, czyta w naszych myślach, sercu i duszy. Bóg jest cierpliwy i czeka, czeka, każdy otrzymuje tyle czasu potrzebnego do nawrócenia ile mu potrzeba jednak, jeżeli z niego nie skorzysta to wówczas biada mu a wyobrażenia o Bogu jako owym dziadku z brodą i małą inteligencją okażą się kłamstwem, ułudą, tragiczną pomyłką, od której nie będzie odwrotu. Na końcu czasu będzie tylko Bóg i ja, ty i każdy człowiek, jaki kiedykolwiek się urodził. Staniemy przed Nim, a On zapyta nas, co zrobiliśmy z naszym życiem, czy mieliśmy dla niego czas i dobre słowo.

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

This article has 19 Comments

 1. Wy piszecie te komentarze na serio? Błagam, mamy 21wiek… a wy wierzycie, ze maryja jako wiatropylna dziewica, urodzila syna, ktory jednocześnie byl bogiem ojcem -rowniez jej i niewidzialnym duchem świętym… ogarnijcie się… kazda religia to sciema!

  1. ty heretyku, mamy 21 wiek i co z tego? do czego ten niby postęp doprowadził kraje Zachodu ignorancie? lewackie ideologie, homo i adopcje dzieci przez nich, aborcje, dewiacje seksualne, eutanazja, deprawacja i seksualizacja dzieci w szkołach jak się brandzlować, wolę mieć wiarę w Boga i kontynuować to, co przekazali mi moi przodkowie, rodzice, niż ten zgniły Zachód, lewacki i zdemoralizowany

 2. Dla mnie mogloby to nastapic juz dzisiaj,wole to niz wojne,wszyscy beda przynajmniej w swoich domkach i ze strachu na pewno zaczna sie zwracac o pomoc do Boga wtedy zrozumieja jakimi de,,,,,,,,,,,,mi byli na ziemi i co narobili dobrego,,,a mogli sobie zyc spokojnie i szczesliwie >Wystarczylo by tylko rozmawiac z Bogiem a mieli by wszystko co tylko im w zyciu jest potrzebne,Dziekuje ci Panie Boze ze jestes,,,KOCHAMY CIE calym sercem.

 3. Zaczynam.sie bać coraz mocniej ale zmieniam.moje serce i zawieram.pokój.z tymi co.byłam poklucona modlę sie o.pokój na ziemi o zawrucenie ludzi.niewierzacych i by nasz czas do poprawy Bóg dal troszkę wiecej czasu .Módlcie sie i nie lekceważcie ostrzeżeń przebaczajcie .

 4. Końcówka nie końcówka. Wierzę w Boga, ale czy to byłoby prawidłowe jego działanie? Czy likwidacja ludzkości , strach dzieci itp to jego miłosierdzie? Czy Bóg każąc nam wielbić siebie nie sprawia jednocześnie wrażenia że jest samolubny?

  Które zasady są prawidłowe ? Przykazania ? Co z nich wynika?

 5. Zasadnicza sprawa dotyczy tu takiego faktu, że owa Maryja nie jest królową niebios, nie ma czegoś takiego, to jest wymysł i zwiedzenie kościoła. Biblia, słowo Boże nic nie mówi o królowej niebios, była tylko Miriam, która dostąpiła wielkiego zaszczytu i łaski, lecz była to zwykła kobieta, bez żadnych boskich właściwości, umarła i ona też będzie na sądzie ostatecznym. Ludzie wierzą w te objawienia i wydaję im się, że pochodzą od Boga, nic bardziej mylnego – to jest dzieło złego. Nie zaprzeczam tu prawdziwości owych widzeń, jak najbardziej uważam, że one były, możliwe, że się sprawdzają lecz jeden fakt jest dla mnie pewny na 100% te objawienia nie pochodzą od Boga. Prześledźcie kult Maryjny i sami zobaczycie , że to jeden wielki szwindel, na który się łapią ludzie którzy tkwią w tradycji, a przede wszystkim nie czytają Biblii – na tym żerują pasibrzuchy z Watykanu na ciemnocie wiernych.

  1. Miriam bylazwykla kobieta, bez grzechu, która Bóg wybrał na matkę Jezusa. Ona powiedziała -tak /fiat. Maria przewija się przez cały Nowy Testament, jest 'cicha i pokornego serca ’. I taka powinna być, jako matka Syna Bożego. Biblia nie o niej traktuje, a ona swoim życiem nie przycmiewa Syna. Ze zwykłej kobiety narodził się niezwykły Syn, a ona przez to i przez swoje życia została uświęcona, Nawet w naszym, ziemskim swiecie, matka królów jest wzniesiona ponad inne. A matka Syna Bożego miałaby być jak zwykli smiertelnicy? Miriam,wg apokryfow, zmarła, ale q jej trumnie nie znaleziono ciała, ale pachnące kwiaty. Została wzięta z duszą i ciałem tak,aby mogła być przy Synu. A wracajac do Biblii, to czy nie mówi Elzbiecie 'oto bowiem błogosławić mnie będą wszystkie pokolenia, gdyż wielkie rzeczy uczynił mi wsxechmocny ’?
   Upada więc teza, że Biblia milczy o Maryi.

  2. Nie obrazaj Matki Naszego Pana Jezusa Chrystusa i naszej Matki, ktora dal nam pod Krzyzem . Czytaj Pismo Swiete ze zrozumieniem i Je rozwazaj.

  3. Z treści Pani wypowiedzi wnioskuję, ze jest Pani członkinią sekty „Adwentystów”,która to sekta jest bardzo wrogo nastawiona do katolicyzmu. Na szczęście członków tej sekty jest na świecie około 15 milionów (podzielonych jeszcze na odłamy) ,a katolików ok. półtora miliarda,więc nie uda się im ogłupić katolików .Każdy rozsądny człowiek uzna ,że pisze Pani bzdury. Maryja w każdym objawieniu wzywała do oddawania czci Chrystusowi! Czy szatan by wzywał do tego?

  4. nie wystarczy czytac poznawac biblie, trzeba wszystko mozliwe czynic , zeby sie przekonac ,czy tak jest.
   a to znaczy kochac jak Bog nas kocha , az do wielkiego strasznego bolu. kochac probowac zrozumiec najwiekszego wroga . i wiedzec kiedy uzyc oko z oko ! zab za zab !! to wymaga duzo cierpien i czasu ! malo ludzi to doswiadcza ! dlatego jest ten swiat jaki jest. ale bedze kiedys lepszy! wiara-nadzieja-milosc . wiem co pisze bo ja mialem szczesce tego doswiadzyc ! i chce sie tym tu podzielic !! i nigdze tego jeszcze nie przeczytalem , to moje slowa . andrzej k

  5. Spokojnie,prosze nie obrazac milionow wiernych,ktorzy kochaja i czcza Maryje,jako Matke Syna Bozego i swoja.Jezus z krzyza powierzyl nas swojej Matce xwracajac sie do Jana.Wielu cudow doswiadczaja modlacy sie do Maryji,od wiekow.Czy Bog wybierajac Miriam na Matke Swego Syna nie mogl jej wywyzszyc,po opuszczeniu tego swiplata i uczynic Krolowa Niebs i Ziemi? Skoro jest Wszechmogacy,to nie nie ma zadnych ograniczen.Bylo wiele objawien dokladnie zbadanych,nie wszystko musi byc w bibli.Niewiasta oblecxona wslonce ,wieniec z gwiazd dwunastu”czy to nie z biblii??jest tam wiele innych tresci o Maryji.

  6. Sarna – Ty nie wiesz co sama mówisz , wybacz Ci Panie Boże . POSTUDIUJ ŻYWOTY ŚWIĘTYCH , STYGMATYKÓW TO SIĘ PRZEKONASZ , ŻE MARYJA TO ŚWIĘTA DZIEWICA Z APOKALIPSY I ZAPOWIEDŻ ZE STAREGO TESTAMENTU .NIE WYZYWAJ OD PASIBRZUCHÓW KSIĘŻY – ROZUMIEM TO LUDZIE ,TEŻ BŁĘDY MOGĄ ROBIĆ -ALE SKAREMANT KAPŁAŃSTWA JEST NIE TYKALNY -OBRAŻASZ SAMEGO PANA NASZEGO JEZUSA . I OBY CI W CHWILI ŚMIERCI TEN CZY INNY PASIBRZUCH JAK TY TO ZWIESZ NIE BYŁ POTRZEBNY JAK TAKA ODWAŻNA JESTEŚ . ŻYCZĘ CI WSZYSTKIEGO DOBREGO , NIE MYŚL , ŻE TO ZŁOŚĆ NA CIEBIE .

 6. Ja również zgłębiam te objawienia, polecam i innym, nawet w ramach ciekawostki, taka wiedza tego typu nikomu nie zaszkodzi.

 7. Jeden z lepszych artykułów na tej stronie, daje do myślenia, szczególnie końcówka może człowiekiem wstrząsnąć.

Comments are closed.