Tajemnice Aniołów Stróżów.


6-Tajemnice-Aniołów-Stróżów Nowe


Minuta po minucie, godzina po godzinie, dniem za dniem i rok za rokiem a my przemierzamy nasze życie często zastanawiając się czy jest coś więcej oraz czy obok nas stoi ktoś więcej? Rodzina, przyjaciele, znajomi i ludzie, których napotykamy, ale nie nawiązujemy bliższych relacji, tak nie jesteśmy sami, ale dziś chcemy pójść dalej i zapytać o kogoś, kto jest, mimo że go nie możemy dostrzec. Otóż mowa o aniołach a konkretnie aniołach stróżach, którzy mają być przydzieleni do każdego człowieka, aby go bronić przed złem, wspomagać na życiowych ścieżkach oraz doradzać w różny sposób, nie koniecznie ten werbalny.

Przy takiej okazji pierwsze, co może cisnąć się na usta czy też w naszym umyśle, to pytanie o to czy aby te stworzenia rzeczywiście istnieją? Nie będziemy tej kwestii dziś roztrząsać, napiszemy tylko, że obecnie ludzie są skłonni bardziej uwierzyć w UFO a niżeli w Anioły po, mimo że przecież o aniołach jest bardzo dużo doniesień z różnych źródeł, mało tego, można pokusić się stwierdzenie, że owych doniesień jest więcej aniżeli o UFO, dodatkowo są one starsze, ponieważ te najbardziej znane pochodzą ze Starego Testamentu, a zatem liczą kilka tysięcy lat i powstały jeszcze przed narodzinami Chrystusa. To tyle, jeżeli chodzi o kwestie formalne i czysto techniczne, teraz pójdźmy dalej i poznajmy kilka sekretów aniołów.

Nasze informacje zaczerpniemy nie z Biblii, ponieważ informacje w tej księdze są raczej powszechnie znane, otóż zaczerpniemy z wiedzy, która jest dostępna dla każdego, ale mimo wszystko nie każdy miał z nią styczność. Otóż objawienia, jakie otrzymała Maria Valtorta oraz Katarzyna Emmerich posłużą nam za dzisiejszą wykładnię. Na marginesie dodam, że Katarzyna Emmerich to jedna z największych mistyczek Kościoła.

Mało tego, jeżeli przeczytamy książkę ,,Ostrzeżenie z Zaświatów’’ to znajdziemy tam informację w której demon sam przyznaje, a w zasadzie jest zmuszony po przez egzorcyzmy do wygłoszenia prawdy i stwierdza, że Katarzyna Emmerich to jak wyżej zostało napisane, jedna z najwybitniejszych postaci Chrześcijaństwa i jedna z największych mistyczek w dziejach, ponad to Demon śmieje się szyderczo ponieważ Katarzyna Emmerich jest tylko uznana za błogosławioną. Demon dosłownie szydzi z Kościoła, że ten w obawie przed większym rozpowszechnieniem jej dzieł, nie posunął się dalej i pozostał jedynie na owym tytule, że tak to formalnie ujmiemy.

Zacznijmy od tego, że człowiek ma przydzielonego Anioła Stróża. Ta informacja jest raczej powszechnie znana, dlatego idźmy dalej. Otóż ludzie nie mają przydzielonych takich samych aniołów. O co chodzi? To, jakiego każdy z nas ma obecnie Anioła Stróża zależy od kilku czynników, a owe czynniki to stopień wiary, poziom intelektualno moralny, zajmowane stanowisko, czy też życiowe zmagania.

Otóż jak możemy przeczytać w pismach Valtorty oraz Emmerich, człowiek uduchowiony i religijny będzie posiadał Anioła Stróża z wyższego chóru Anielskiego, będzie on potężniejszy i bardziej napiszmy wpływowy, można podsumować, że będzie On dostosowany do naszych możliwości w danym czasie i etapie życia.

Tutaj należy dodać, że z biegiem lat i naszego rozwoju intelektualnego oraz duchowego, nasz Anioł Stróż może zostać zmieniony na potężniejszego Anioła. Jest to informacja bardzo ciekawa i optymistyczna. Otóż w momencie narodzin naszym Aniołem Stróżem może być Anioł z najniższego chóru, natomiast w momencie śmierci naszym Aniołem Stróżem może być już Archanioł a nawet Serafin lub Cherubin, to zależy od tego jak przeżyliśmy swoje życie i jak zagospodarowaliśmy nasz ziemski czas. Co do samego stanowiska lub też misji tutaj na ziemi, to dla przykładu możemy napisać, że Papież ma z dużą dozą prawdopodobieństwa bardzo potężnego Anioła Stróża, mało tego, może mieć owych Aniołów więcej.

Otóż także i my, z biegiem lat, jeżeli tylko rozwijamy się i poszerzamy nasze horyzonty, a nasza misja tutaj na ziemi w związku z tym poszerza się, to i nasza ochrona również będzie bardziej zaawansowana. I dlatego z pewnością wielu czytelników, którzy będą czytać ten artykuł, nawet o tym nie wie, ale ma więcej aniżeli jednego Anioła Stróża. Pamiętajmy także i o tym, że kiedyś po śmierci, spotkamy naszego ochroniarza z Nieba i będziemy mogli z nim porozmawiać twarzą w twarz. Anioł Stróż to jeden z naszych najlepszych przyjaciół, warto jest z nim rozmawiać i polegać na jego wstawiennictwie oraz nadzwyczajnej mocy.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


This article has 14 Comments

 1. Jakiego typu ,Anioła MA każdy, każda ,krzywdzący świadomie drugiego jest to i wśród bliskich sobie pokrewieństwem osób ,jakiego Anioła ,miały takie KANALIE w dziejach ŚWIATA które wysłały i wysyłają miliony istnień LUDZKICH NA ŚMIERĆ ,lub CO PODPOWIADA MORDERCY JEGO ANIOŁ W CZASIE ODBIERANIA ŻYCIA BEZBRONNEMU ?

 2. Szkoda że nieodwołujecie się właśnie do innych źródeł, nie wstawiacie przypisów. Sama wierzę w anioły i doświadczyłam kontaktu z tymi cudownymi istotami, choć odrzuciłam nauki kościoła chrześcijańskiego. Anioły są ponadczasowe i bezwyznaniowe, nienależą jedynie do chrześcijaństwa i judaizmu.

 3. Zagadnienie nie zostało przedstawione w pełni, wiele elementów zostało pominiętych ale i tak uważam, że jest nieźle.

  Zdecydowanie wyróżnia się na tle innych:)

 4. Czy tekst jest wartościowy i wiele wnosi?
  Nie wiem. Ale jest bardzo ciekawy i dobrze napisany.

 5. ..zgadzam sie calkowicie…….są to duchy zmarłych lubia o sobie tez duzo powiedzieć

 6. Anioły mają także różną ilość par skrzydeł. Przeważnie jest to jedna para, ale w licznych objawieniach jest mowa o Aniołach z dwoma a nawet trzema parami skrzydeł. Z tym, że zaznaczam, iż trzy pary mają prawdopodobnie Serafini i Cherubini.

 7. czasem ludzie wolą wierzyć w UFO niż Anioły ponieważ naoglądali się za dużo filmów science fiction.

 8. „a zatem liczą kilka tysięcy lat” – mylisz się autorze, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo więcej…

  1. Witam.
   Rozumie, że kwestia dotyczy tego zdania.

   ,,,Nie będziemy tej kwestii dziś roztrząsać, napiszemy tylko, że obecnie ludzie są skłonni bardziej uwierzyć w UFO a niżeli w Anioły po, mimo że przecież o aniołach jest bardzo dużo doniesień z różnych źródeł, mało tego, można pokusić się stwierdzenie, że owych doniesień jest więcej aniżeli o UFO, dodatkowo są one starsze, ponieważ te najbardziej znane pochodzą ze Starego Testamentu, a zatem liczą kilka tysięcy lat i powstały jeszcze przed narodzinami Chrystusa.’’

   W tym zdaniu piszę o doniesieniach na temat Aniołów, nie o wieku aniołów. Stwierdzam dodatkowo, że owe doniesienia pochodzą jeszcze z czasów przed Chrystusem. Tutaj doniesienia na jakiś temat nie są równoznaczne z wiekiem danego tematu. Zgadzam się z Tobą w pełni, że Anioły liczą sobie znacznie więcej. Mało tego, ja osobiście dodałbym, że Anioły są ponad czasem, nie można ich wieku zliczyć z tego względu, że powstały jeszcze przed stworzeniem czasu, a zatem czas ich nie obowiązuje. Podobna sytuacja występuje w kwestii Boga, który jest Twórcą czasu, a zatem jest ponad nim i dlatego też, Bóg ma między innymi w Biblii imię ,,Jestem, który Jestem’’ Dla Boga przeszłość, teraźniejszość i przyszłość to chwila obecna.

   Pozdrawiam.
   Globalny Anonim.

   1. Dokładnie – są ponad czasem 😉 Przydałby się jeszcze artykuł o aniołach z punktu widzenia ogólnego, bo Chrześcijaństwo to trochę słaby przykład i nie do wszystkich dociera. Trzeba zaznaczyć, że każda religia ma swoich aniołów. Wiem, że aniołowie są bytami ponad czasem i ponad religiami 🙂 To iście magiczne istoty.

    1. Magu a co powiesz o Ziemskich Aniołach, bo tacy też są i żyją wśród nas. <3

   2. O ile. Wiem. To. Wszystkie. Powiedzialy. Mi. Duzo o. Sobie……gdzie. Mieszkaly. Kim. Byly……ale. To. Juz. Wyzsza. Jazda….\\\\ ..sa. Zawsz. Kolo. Nas……chca. Z. Nami. Rozmawiac

Comments are closed.