Twoja ostatnia szansa by się w końcu ocknąć. Tego, co nadchodzi nie da się już ukryć i zlekceważyć.


To, co ma miejsce i odgrywa się na Twoich oczach to jedno, jednak nie jest to pełny obraz rzeczywistości. Istnieje duchowe uzupełnienie, które stanowi o całości. Psychika człowieka jest w stanie znieść jeden, góra dwa poważne kryzysy w życiu, a potem następuje załamanie nerwowe. Nie chcemy myśleć jak wyglądałby świat gdyby nie Jezus Chrystus. Na szczęście dla Ciebie i dla nas, zjawił się tu ponad dwa tysiące lat temu.

,,Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym. Należenie do mniejszości, nawet jednoosobowej, nie czyni nikogo szaleńcem. Istnieje prawda i istnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy prawdzie, nawet wbrew całemu światu, pozostaje normalny. Normalność nie jest kwestią statystyki.

George Orwell.

Keanu Reeves, główny bohater filmu Matrix, kilka lat po premierze powiedział w jednym z wywiadów, że Trylogia filmowa Matrix nie była serią science fiction, lecz trzema filmami dokumentalnymi. Zatem powstaje pytanie, czy współczesny człowiek żyje w realnym matrixie otaczającym go, na co dzień?

Co z dwiema pigułkami, czerwoną i niebieską? Tą, która oferuje życie w prawdzie oraz istnienie w złudzeniu? Chcemy Wam dziś zaoferować garść prawdy w pigułce, garść prawdy, którą można dostrzec od jakiegoś czasu. Postaramy się by dzisiejsza publikacja była maksymalnie obiektywna, wyciągnięcie wniosków pozostawiamy już Wam.

,,Czasem musisz się wkurzyć, czasem musisz sobie powiedzieć, że jesteś człowiekiem, istotą ludzką do jasnej cholery, a twoje życie ma wartość. Czasem musisz otworzyć oczy i przestać żyć złudzeniami.’’

Anonymous.

XXI wiek to czas, w którym każdy człowiek powinien przejrzeć na oczy, to ostatnia szansa by się w końcu ocknąć i zrozumieć, o co chodzi w otaczającej nas rzeczywistości. Najwyższy czas przejrzeć na oczy i przestać żyć złudzeniami, ponieważ to nie prowadzi do niczego dobrego i konstruktywnego. Współczesny człowiek preferuje wiarę w hologramy określane rzeczywistością. To media kreują prawdę i system wartości. Należy słuchać, zgadzać się i w żadnym wypadku nie dyskutować.

Możliwości socjotechniki i manipulacji społecznej przewyższają naszą wyobraźnię i są bardzo często wykorzystywane do programowania ludzkich zachowań. ,,Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona.’’ Te słowa wypowiedział Albert Einstein i jak nigdy wcześniej są one obecnie szalenie aktualne. Współczesny Matrix oferuje życie w świecie nieautentycznym, oderwanym od emocji i empatii. Matrix narzuca określony sposób patrzenia na świat i drugiego człowieka.

Nawet, jeżeli początkowo taka wizja rzeczywistości może u niektórych ludzi wzbudzać wątpliwości, to jednak presja otoczenia rozwiewa wszelkie zastrzeżenia. Człowiek zaczyna wierzyć w wyimaginowaną rzeczywistość jak wszyscy dookoła. Dodatkowym aspektem są media, wyobraźcie sobie te wszystkie stacje telewizyjne pokazujące na okrągło te czy inne wydarzenie, promujące te czy inną ideologię, to wszystko w końcu zostaje przyjęte jako niepodważalna prawda. Tak człowiek tworzy złudzenie rzeczywistości, tworzy je, ponieważ ma na to pozwolenie i akceptację.

„Nad społeczeństwem dominować będzie elita, która dla osiągnięcia swoich politycznych celów nie będzie wzbraniać się przed stosowaniem najnowocześniejszych technik kształtowania publicznych zachowań i utrzymywania społeczeństwa pod ścisłą kontrolą i inwigilacją.”

Zbigniew Brzeziński w książce „Between Two Ages” 1970 rok.

,,Im większe kłamstwo, tym ludzie łatwiej w nie uwierzą. (…) Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.’’

Joseph Goebbels. Niemiecki minister propagandy.

Telewizja zbyt często ma niszczący i ogłupiający wpływ na widza. Słowa niemieckiego ministra propagandy można delikatnie zmienić i napisać w odniesieniu do telewizji, że kłamstwo pokazane tysiąc razy staje się prawdą. Dlatego jest tak szalenie ważnym by z automatu nie wierzyć we wszystko, co media nam serwują. I bardziej istotnym pytaniem nie jest to, które próbuje dotrzeć do osób stojących za propagandą i manipulacją, lecz pytanie o to, w jakim celu prowadzi się na masową skalę zakłamywanie wielu podstawowych aspektów życia.

To, co ma miejsce i odgrywa się na Twoich oczach to jedno, jednak nie jest to pełny obraz rzeczywistości. Istnieje duchowe uzupełnienie, które stanowi o całości. Psychika człowieka jest w stanie znieść jeden, góra dwa poważne kryzysy w życiu, a potem następuje załamanie nerwowe. Nie chcemy myśleć jak wyglądałby świat gdyby nie Jezus Chrystus. Na szczęście dla Ciebie i dla nas, zjawił się tu ponad dwa tysiące lat temu.

Jego stopy dotknęły tej ziemi, Jego słowa każdej minuty dotykają duszy kolejnego człowieka i zmieniają każdego, kto pójdzie za Nim. Jezus z Nazaretu przepowiedział to wszystko i pozostawił po sobie Ewangelię, by każdy, kto w Niego uwierzy nie obawiał się powierzyć Mu swojego życia.

Wielu już to uczyniło i jest z tego powodu szczęśliwymi, ponieważ oni wiedzą, że dobro ostatecznie zwycięży. ,,Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.’’ Fragment Ewangelii według świętego Jana.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. kadr z filmu Pasja.


 

Dodaj komentarz