Tysiące wampirzych grobów odkrywanych przez badaczy.


18 Tysiące wampirzych grobów odkrywanych przez badaczy


[fb_button]

W dawnych czasach ludzie robili wszystko, aby nie spotkać na swojej drodze wampira. Były to czasy, w których krwiopijcy wywoływali strach, przerażenie, nieśli śmierć i zagładę. Są to czasy przeszłe, ponieważ obecnie wampiry to przede wszystkim lalusie bez charakteru. Pop kultura może zatrzeć prawdę, czy też pewne naturalne odruchy strachu lub wstrętu do legend z przeszłości. Obecnie wampiry są idolami a Lucyfer to postać serialu, który w USA bije rekordy popularności, ale owa postać nie ma praktycznie nic wspólnego z prawdziwymi informacjami oraz donosami na temat tej upadłej istoty. A zatem z dobra często kreuje się zło i odwrotnie.

Natomiast już nie same legendy a historia przynosi nam informacje na temat wampirów. W XIV wieku bułgarscy mieszkańcy wywodzący się z okolic Morza Czarnego odkryli na swoim terenie groby zawierające szczątki wampirów. Do dziś dnia takich grobów naliczono ponad sto dwadzieścia. Ciała w nich spoczywające zostały wzbogacone o żelazne kołki wbite bezpośrednio w samo serce. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że uzębienie wykazuje regularne anomalie rozwojowe, czyli występują tak zwane kły wampirze. Ten zwyczaj, istniał jeszcze na początku XX wieki w tamtym regionie, gdzie w taki oto sposób zabezpieczano się przed wampirami i ich ponownym zmartwychwstaniem.

18 Tysiące wampirzych grobów odkrywanych przez badaczy 2

Z kolei Czesi preferowali inne rozwiązanie, otóż archeolodzy odkryli na terenie Czech w sumie ponad trzy tysiące grobów zawierających szczątki szkieletów o identycznych cechach jak te z okolic Morza Czarnego, z tą różnicą, że były one przyduszone ciężkim głazem. Doniesień dotyczących odkryć związanych z grobami tych mrocznych istot jest bardzo wiele i właśnie może przez tę wielość czasem łatwo się zagubić, stracić z oczu konkretną i realną nić szczegółów, które w ostatecznym rozrachunku mogłyby doprowadzić poszukującego do prawdy.

18 Tysiące wampirzych grobów odkrywanych przez badaczy 3

Natomiast na informacje dotyczące wampirów możemy także trafić w zapiskach osób związanych z religią. Jest tam mowa o ludziach, którzy po przez pakt z demonem na pewnym etapie sami stawali się demonami, nabierali cech tych istot, nazywano takie hybrydy istotami demonicznymi. Inną sprawą jest czy w takie rzeczy uwierzymy czy też nie. Ale wiara w te sprawy ten świat nie jest łatwa szczególnie w XXI wieku, gdzie nie ma miejsca na domniemanie czy sprawy duchowe, jest tylko miejsce na naukę i atomy a przecież nauka, co rok się zmienia, liczne niepodważalne teorie zostają obalone i zastąpione nowymi niepodważalnymi teoriami. Paradoks, który nikomu nie przeszkadza.

Co jednak możemy wysnuć z istnienia grobów zawierających szczątki wampirów? Otóż istoty te były śmiertelne, posiadały ciało i kości, które podobnie jak u człowieka pozostawały w ziemi na znak, że w tym miejscu kogoś pochowano. Wampiry niosły śmierć, przerażenie i strach, na pewno nie były tym, czym obecnie są, a przynajmniej, na jaki obraz Pop kultura kreuje krwiopijców. Na koniec można zdać pytanie o to czy wampiry przetrwały po dziś dzień oraz jeżeli odpowiedz będzie pozytywna to, kto spotka jest na swojej drodze?

18 Tysiące wampirzych grobów odkrywanych przez badaczy 4

[fb_button]


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.