Unia Europejska współczesną Wieżą Babel.

21 Unia Europejska współczesną Wieżą Babel
Fot. youtube.com

[fb_button]

Sześćdziesiąt lat temu, kiedy to powstawały podwaliny pod obecną Unię Europejską podstawowe założenia były bardzo proste. Przede wszystkim wolny przepływ kapitału, otwarte granice dla handlu i poczucie wspólnoty, która miała zapobiec ponownemu koszmarowi wojny na Starym Kontynencie. Obecnie jak widzimy ta sama Unia Europejska może się przyczynić do wybuchu konfliktu właśnie na kontynencie, który przed takim konfliktem miała chronić. Jest to jakiś paradoks, bo przecież minęło zaledwie nieco ponad pół wieku a początkowe ustalenia stanęły wręcz na głowie, to też powstaje zasadnicze pytania, jaka jest Unia Europejka dziś?

Obecna Unia to przede wszystkim deptanie zasad i wartości, na jakich kształtowała się Europa. Kultywuje się za wszelka cenę zróżnicowanie kulturowe, kosztem zdrowego rozsądku. Nie ma dziś czegoś takiego jak wartości Chrześcijańskie, które jeszcze do nie dawna stanowiły fundament UE. Dziś króluje New Age zapoczątkowane w USA oraz ideologia Gender. Co ciekawe i być może smutne wczoraj wszyscy przywódcy Unii stawili się jak jeden mąż na uroczystej kolacji u Papieża Franciszka. Zdjęcia z przywitania i przebiegu wskazują na bardzo luźny klimat i radosną atmosferę. Czy aby nie jest to lekka rozbieżność z rzeczywistością?

Papież Franciszek a zatem następca świętego Piotra, apostoła Jezusa, zasiada do jednego stołu z tymi, którzy aprobują aborcję, eutanazję, oraz różnego rodzaju udziwnienia. Nie stoi to w jakiejś sprzeczności z podstawowymi zasadami wiary wyznawanej przez Watykan? Ktoś zapewne powie, że do takich ludzi należy iść, aby ich nawracać, ale czy nawracanie musi odbywać się w Sali królewskiej, przy obficie zastawionych stołach i ustach roześmianych, jak gdyby, uczestnicy brali udział w jakiejś komedii lub zwykłym teatrzyku? Dziś będziemy u Papieża ucałujemy go w pierścień a jutro zrobimy swoje. Czy to nie jest, aby powielanie obecnego stanu rzeczy przesiąkniętego ułudą i obłudą?

Przewodniczący Donald Tusk stwierdza z przekonaniem, że Unia Europejska jest jednolita i nierozerwalna, a przecież właśnie dochodzi do podziału owej nierozerwalnej Unii w postaci Brexitu Wielkiej Brytanii, nie wspominając o tak zwanej Europie kilku prędkości. Czy to jest ta jedność i nie rozerwalność? Jeżeli tak to Unię Europejską w przyszłości nie czeka nic dobrego. Dalej ten sam przewodniczący wspomina o demokracji, wolności i bezpieczeństwie i uosabia jest z Unią, dzięki której te trzy filary mogą cieszyć każdego obywatela zjednoczonej Europy.

Nie obraźcie się, ale słuchając tych słów można wybuchnąć śmiechem. Czy przejawem owego bezpieczeństwa jest świadome destabilizowanie Europy po przez wchłanianie coraz większej ilości imigrantów? Czy przejawem bezpieczeństwa, o którym mówi Tusk jest rozpowszechnienie się terroryzmu wynikającego w dużej mierze z braku kontroli nad milionami uchodźców zalewających nasze ziemie? Czy przejawem demokracji jest straszenie Polski sankcjami, jeżeli ta nie przyjmie owych uchodźców vel nachodzców? Jest to zwykła propaganda i manipulacja, ponieważ chociażby Unia płonęła a Europa wisiała na włosku to ONI zawsze będą powtarzać jak mantre słowa WSZYSTKO JEST POD KONTROLĄ.

I na koniec, dlaczego grafika dzisiejszego artykuły przedstawia zestawienie wieży Babel z budynkiem Unii Europejskiej znajdującym się w Strasburgu? Otóż nie wiemy w gruncie rzeczy jak miała wyglądać owa mityczna wieża Babel, istnieją pewne rysunki i szkice, ale pewności nie ma. Mimo to ideologia owej wieży Babel była bardzo podobna do ideologii Unii Europejskiej. Jaka to ideologia? Dosięgnąć nieba, stanąć w miejsce Boga i utworzyć własne prawo. Czy zatem w tym przypadku historia nie zatacza pewnego koła?

Unia Europejska wiązana jest z takimi postaciami jak antychryst czy ideologiami jak NWO. Obecnie możemy napisać jedno, pomysł stworzenia Unii państw był bardzo dobrym pomysłem, jednak przez lata został on wypaczony i dziś stanowi w gruncie rzeczy niebezpieczeństwo. Otóż z UE może narodzić się twór, który będzie mega państwem z antychrystem na czele. Dla wielu może wydać się to utopijnym pomysłem, ale życia bywa zaskakujące i wiele jeszcze może się wydarzyć.

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

This article has 4 Comments

  1. Weszliśmy do UE na gruzach polskiej gospodarki! „Nie lękajcie się” brzmi jak IRONIA!
    Do refleksji!

  2. UE jest dawcą zniewolenia a nie wolności i demokracji. Ludzie obudźcie się, czy to takie trudne…

  3. w internecie można było znaleźć nagrania rozmowy w której Rockefeller przyznaje, że UE została stworzona pod NWO. Nie pamiętam gdzie znalazłem te nagrania, było to już jakiś czas temu, ale zapamiętałem sobie to bo w tamtym momencie było to dla mnie dość szokujące.

  4. Unia Europejska nie jest synonimem czy uosobieniem wolności i demokracji jak to się po przez manipulację przedstawia, lecz jest to twór anty społeczny, anty wolnościowy. Wcześniej czy później wszyscy się o tym przekonają.

Comments are closed.