Urzędnicy USA są pewni, że to Iran zestrzelił ukraińskiego odrzutowca. Z kolei Iran mówi o kolejnej prowokacji.


Szef irańskiego urzędu lotnictwa cywilnego powiedział, że konkluzja USA jest po prostu nieprawdziwa, informuje Elizabeth Palmer, starsza korespondentka zagraniczna CBS News z Teheranu. Witryna powiązana z irańską Gwardią Rewolucyjną cały proceder nazywa, spiskiem wymyślonym przez irańskich wrogów, informuje Palmer.

Urzędnicy Pentagonu są pewni, że to Iran zestrzelił ukraińskiego odrzutowca, satelity zarejestrowały tuż po starcie samolotu pasażerskiego wystrzał dwóch rakiety ziemia-powietrze terytorium Iranu. Podobne informacje przekazuje stacja CBC News informując, że satelity amerykańskie tuż przed katastrofą wykryły dwa wystrzelenia rakiet ziemia-powietrze, ponad to, źródło CBC News zdradziło, że w pobliżu miejsca katastrofy znaleziono komponenty rakietowe i dodaje, że samolot został błędnie namierzony a następnie zestrzelony.

Wiele niezależnych źródeł po za rządowych, potwierdza, że to prawda, ​​Iran zestrzelił ukraiński odrzutowiec ze 176 osobami na pokładzie, w mgnieniu oka mordując obywateli Ukrainy, Iranu a także Kanady. Jedynym aktualnym pytaniem jest to, czy Iran wiedział, że zestrzelił samolot cywilny, czy też doszło do tragicznej pomyłki lub kolejnej świadomej prowokacji? Pamiętajmy, że nagły wzrost niepokojów na Bliskim Wschodzie nastąpił tuż po tym, jaki klika miesięcy temu Iran odkrył nowe, bardzo duże złoża ropy naftowej na swoim terenie.

Przy okazji tej tragedii, gdzie ponad 176 osób zostało zamordowanych w wyniku zbiegu różnego rodzaju negatywnych czynników, warto przypomnieć, że co 24 godziny około 150 000 ludzi z różnych powodów umiera i opuszcza ziemię, aby nigdy już nie powrócić do właśnie utraconego życia. To pokazuje niezwykłą kruchość życia i nieprzewidywaloność losu, dziś wiele osób rano otworzyło oczy i opuściło swoje domy, jednak wielu nie będzie dane by wieczorem do niego powrócić.

Wracając do opisywanego dziś tematu, należy również odnotować oficjalne stanowisko Iranu w tej sprawie. Szef irańskiego urzędu lotnictwa cywilnego powiedział, że konkluzja USA jest po prostu nieprawdziwa, informuje Elizabeth Palmer, starsza korespondentka zagraniczna CBS News z Teheranu. Witryna powiązana z irańską Gwardią Rewolucyjną cały proceder nazywa, spiskiem wymyślonym przez irańskich wrogów, informuje Palmer.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


Dodaj komentarz