Uwierz w siebie. Nie bądź bezimiennym.

2 Uwierz w siebie. Nie bądź bezimiennym
Fot. pixabay.com

[fb_button]

Czas przemija, życie płynie swoim torem zabierając nas w podróż od pierwszej do ostatniej minuty naszego istnienia na tej ziemi. Uczymy się, poznajemy nowych ludzi, podejmujemy wyzwania i marzymy o lepszej przyszłości, o kufrze pełnym złota znajdującym się u kresu tęczy. Wierzymy, ufamy i popełniamy błędy, z których staramy się wyciągać wnioski. To nasze życie, to nasz czas i nasze pięć minut by poczuć promienie słońca na naszej skórze, wiatr we włosach i wolność, którą może nam zaoferować każdy kolejny dzień.

Tak, czas jest dobry, zatem oblecz się w zbroję wytrwałości i wyjdź na zewnątrz swoich ograniczeń i lęków. Wyjdź z mroków zapomnienia i niepamięci. Nie obawiaj się upadku, wychodząc naprzeciw przyszłości musisz wiedzieć, że czeka cię wiele dobrego, ale i czas próby. Cena za marzenia jest wysoka, ale życie tak niepowtarzalne jest, że warto zaryzykować i wyciągnąć dłoń przed siebie łapiąc kolejną chwilę, kolejną szansę, nie odwracaj wzroku to twoja szansa.

Uwierz w siebie, uwierz w to, co już osiągnąłeś, uwierz w marzenia, nie czekaj, idź naprzód. Nie chcesz odwrócić kolejnej stronicy własnego przeznaczenia i zapisać ją na nowo? Tutaj nie ma wymówek, nie ma także znaków jak na autostradzie, istnieje jedynie wiara, nadzieja i pewnego rodzaju obawa, że kiedyś każdy z nas będzie musiał opuścić to życie i udać się na spotkanie nieznanego. Pokaż, czego chcesz, do czego dążysz i to zdobądź. Lepiej próbować i polec aniżeli bezczynnie i biernie obserwować czas, który przemija a my wraz z nim.

Wielu już na samym starcie odrzuca pałeczkę, odwraca wzrok i pozostaje w tej postawie. Świat, ideologia, przekonania współczesnej cywilizacji nie pomagają w zdobywaniu szczytów, pokonywaniu własnych słabości i osiąganiu wyznaczonego celu. Wyścig szczurów, rywalizacja, brak współczucia i człowieczeństwa to grzechy i wirusy, które zakorzeniły się w wielu głowach. Dlatego nie dajmy się zwariować, ratujmy siebie, i nasze człowieczeństwo, ratujmy to, co pomoże nam żyć a nie tylko być i stanowić bezimienny trybik obecnego matrixa. Nie urodziliśmy się po to, aby upaść i nie powstać z kolan. Urodziliśmy się po to, aby uwierzyć w to, co ma dla nas sens. Urodziliśmy się po to by przełknąć wszelkie przeciwności i dostrzec wschodzące słońce dnia jutrzejszego.

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.