W Chinach odkryto podwodną piramidę. Czy jest to dowód, że została zbudowana jeszcze przed Potopem?


Legenda jeziora Fuxian obejmuje także wydarzenia obecne, otóż 24 października 1991 roku rybak Zhang Yuxiang, wypłynął na jezioro w pogodny dzień. Po kilku godzinach nadciągnęła gęsta mgła, a rybak i inni na łodzi zobaczyli błyszczące UFO w kształcie dysku wynurzające się z wody. Statek stworzył fale, gdy się wznosił, rzucając łódź rybaka w wodzie. Potem szybko wystrzelił w niebo i znikł w przestworzach.

Praktycznie od zawsze toczył się spór o to, ile tak naprawdę mają starożytne piramidy. Archeolodzy głównego nurtu popadli w zgubną tendencję do trzymania się uzgodnionego harmonogramu zdarzeń na naszej planecie, podczas gdy inni nieustannie kwestionują z góry narzucone daty. Czy zatem egipskie piramidy rzeczywiście mogą sięgać setek tysięcy lat, jak niektórzy sugerują? A może to tylko oficjalna bajka dla dobrych obywateli naszej planety?

Jedno jest pewne i nie ulega dyskusji: wyżej wspomniana debata może się nigdy nie skończyć. Jeśli jednak spojrzymy na historię ludzkości z szerszej perspektywy, to wówczas dostrzeżemy istniejące powody, do tego, aby dalej zadawać pytania. Szanowni Państwo, piramidy pojawiają się na całym świecie i posiadają uderzające podobieństwo, które sugeruje istnienie możliwej ogólnoświatowej komunikacji, planowania i zaawansowanej technologii z przed tysięcy lat.

W jednym przypadku nieskazitelna i misternie rzeźbiona piramida została znaleziona głęboko pod wodą, co daje większe poparcie dla idei, że mogła zostać zbudowana w odległej przeszłości, jeszcze przed Wielkim Potopem opisanym w starożytnych tekstach na całym świecie. Daleko od Egiptu, w rozległym i tajemniczym państwie chińskim, znajduje się zatopione miasto i duża podwodna piramida. Lokalizacja: jezioro Fuxian. Jezioro zajmuje sto mil kwadratowych, ma głębokość 508 stóp i znajduje się na wysokości 1720 metrów nad poziomem morza i jest jednym z największych jezior słodkowodnych w Chinach.

Profesjonalny nurek, Geng Wei, znalazł rzeźbione płyty chodnikowe leżące pod mchem na dnie w 1992 roku. Jego dalsze poszukiwania, wraz z chińskimi archeologami przy użyciu łodzi podwodnej, ​​odkryły zatopione schody i ściany miasta, ceramikę, konstrukcję podobną do areny i drogi. Nurek podejrzewał, że miasto to może być miejscem legendarnego starożytnego miasta Yuyuan, które podobno zniknęło w odległej przeszłości.

„Geng Wei uważał, że kamienie mogą pochodzić z odległych czasów. Jednak, dlaczego znajdowały się one pod wodą? Co było przyczyną? Z tymi pytaniami Geng przypomniał sobie mistyczną legendę o jeziorze. Miejscowi ludzie często mówili, że mieszkańcy mogli zobaczyć sylwetkę miasta pod jeziorem z pobliskich gór w pogodny, spokojny dzień.

Czy zatem było to starożytne miasto wspomniane w legendzie? Aby zbadać tę zagadkę, Geng zanurkował do wody około 38 razy, aby kontynuować badania. W końcu napisał raport, aby powiadomić powiązane oficjalne wydziały i ekspertów w prowincji Yuyuan o swoich odkryciach.”

Za: China Daily.

To samo chińskie źródło wiadomości, które jest ściśle monitorowane przez komunistyczny rząd, otwarcie opowiada o podwodnym mieście. China Daily donosi, że początkowo archeolodzy datowali obiekty z tego miejsca na około 250 r.n.e. Jednak po dokładniejszym zbadaniu badacze ustalili, że kamienne miasto nie może być starożytnym Yuyuan. Co więcej, archeolodzy próbujący datować materiał z kamieni znalezionych w zatopionym mieście doszli do wniosku, że musi ono być znacznie starsze.

„Po wielu latach badań w 2005 roku podwodne starożytne miasto osiągnęło powierzchnię 2,4 km2 z ośmioma głównymi budynkami. Najbardziej niesamowita jest piramida jeziora Fuxian. Ten pięciopiętrowy budynek ma 21 metrów wysokości a jego kształt przypomina piramidę Majów. Budynek w stylu scenicznym z wieloma brązowymi sprzączkami miał być ołtarzem ofiarnym.”

Za: Travel China Guide.

Ancient Origins donosi, że piramida wydaje się być zaawansowana i została wzbogacona o tajemnicze rzeźby umieszczone na kamieniach. Ponad to archeolodzy odnaleźli rzadką rzeźbę wklęsłodrukową w kształcie słońca, która datowana jest na 1800 lat. Inne rzeźby wyglądają jak maski z twarzami, które to twarze nie są ludzkie, badacze nadal zastanawiają się, co de facto mogą przedstawiać, lub też kogo. Odkryto również symbole przypominające cyfry 0, 1 i literę y.

Legenda jeziora Fuxian obejmuje także wydarzenia obecne, otóż 24 października 1991 roku rybak Zhang Yuxiang, wypłynął na jezioro w pogodny dzień. Po kilku godzinach nadciągnęła gęsta mgła, a rybak i inni na łodzi zobaczyli błyszczące UFO w kształcie dysku wynurzające się z wody. Statek stworzył fale, gdy się wznosił, rzucając łódź rybaka w wodzie. Potem szybko wystrzelił w niebo i znikł w przestworzach.


Przeczytaj również:

Niezwykła historia kapłana Koptyjskiego wyjaśniająca przyczynę powstania kompleksu Piramid w Gizie. W tle wizja nadciągającego potopu.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


 

Dodaj komentarz