Wiara to początek tam gdzie inni widzą koniec.

25 Wiara to początek tam gdzie inni widzą koniec
Fot. pixabay.com

[fb_button]

Życie przemija a my przemijamy wraz z nim. Czas raz rozpędzony nie zatrzymuje się i nie czeka na nikogo. Nie czeka na mnie czy na Ciebie, on ma swoje ścieżki nam pozostaje podążać ku przyszłości wierząc, że jutro będzie lepsze niż dziś. Pielgrzymi współczesnych czasów, pozostawiamy odciski naszych stóp za plecami, wypowiadamy słowa, które mogą czynić wiele dobra, mogą budować i wzmacniać tych, którzy zatracili wiarę i nadzieję. Możemy wiele, możemy kruszyć kamienie, rozmawiać z Bogiem, możemy żyć tak by świat zapamiętał nasze imię a pamięć o naszych czynach przetrwała wieki. Warto żyć, warto kochać warto pozostawić krople potu na ścieżce naszych trudów.

Uśmiech jest tym, co nic nie kosztuje a może oświecić mrok, wskazać drogę i przybliżyć człowieka do drugiego człowieka. To też śmiejemy się, płaczemy, uczymy na błędach by więcej ich nie popełniać oraz by uczyć innych, prowadzić tego, kto nie wie, dokąd prowadzi chwila obecna. Nie warto stać w miejscu, otwierajmy kolejne drzwi, nawet te zamknięte, ponieważ klucz do nich znajduje się w nas musimy go tylko odkryć. Dalej pozostaje już tylko przekroczyć próg i dać ponieść się naszym nogom i marzeniom a wówczas szczyt będzie w zasięgu naszego wzroku. Podróż na ów szczyt może trwać lata a może nawet całe życie, jednak warto podążać, ponieważ czasem trud i wytrwałość w zdobywaniu szczytów są cenniejsze niż sam szczyt.

Człowiek nie urodził się po to by upaść i więcej nie powstać. Życie jest cudem przepełnionym nadzieją i wiarą, życie jest podróżą, w której poszukujemy cudów oraz sami jesteśmy ich sprawcami nawet, jeżeli są ulotne i nie dostrzegamy ich. Dlatego nie upadajmy, nie poddawajmy się, jest tyle potrzebujących osób, głodni, spragnieni oraz opuszczeni, Ci ludzie są i będą. Dlatego uwierzmy w lepsze jutro, powstańmy z kolan i przełknijmy to, co nam przeszkadza. Słońce wzejdzie również i jutro dla mnie oraz dla Ciebie i dla tych wszystkich, którzy tego kolejnego dnia będą spragnieni pomocy oraz wsparcia, będą pragnąć drugiego człowieka, będą wyczekiwać i wypatrywać wyciągniętej dłoni, i tutaj na ich drodze możemy stanąć my, ja i Ty oraz nasze możliwości.

Podążajmy, trzymajmy nasze marzenia oraz nas samych w szeregu zwartym, bądźmy drogowskazem dla innych, ponieważ życie nie jest dla wybranych, nie jest jedynie wymysłem i ułudą, życie jest tym, co nadaje sens, życie jest dla biednych i bogatych, dla poszukujących oraz już spełnionych. Życie to także te chwile, w których możemy zatrzymać się i powiedzieć udało się, było warto. Tak, było warto uwierzyć w jutro oraz w to, że słońce ponownie wzejdzie i oświetli naszą twarz, nasze kroki i naszą drogę. Bezsilność i rozczarowanie są tym, co ludzkie, jednak nie mogą być końcem, jest to jedynie początek czegoś więcej, czegoś, co czeka na nas, jeżeli tylko wytrwamy i nie ustaniemy w drodze.

Dlatego musisz wierzyć w siebie i swoje marzenia, jesteś wart więcej niż możesz to sobie wyobrazić, możesz więcej niż do tej pory byłeś w stanie z siebie wykrzesać. Możesz, jeżeli tylko uwierzysz i będziesz trzymał się tej wiary. Nie na darmo powiedziano, że wiara przenosi góry, wiara jest początkiem tak gdzie inni widzą koniec, wiara jest nowym otwarciem i resetem, który wskrzesza ciało oraz umysł. Nie bójmy się wierzyć w nas oraz innych ludzi. Każdy ma w sobie coś z marzyciela nawet, jeżeli tego nie widać, ale ostatecznie wszyscy byliśmy kiedyś dziećmi i to pozostało na zawsze w nas.

Tym razem poczujemy, czym jest tajemnica życia, sięgniemy do głębi, i poznamy to, co do tej pory było nam obce, dostrzeżemy srebrne morze i zaczerpniemy powietrza wskrzeszającego do życia. Czujesz tę moc? Ona jest, otacza cię dookoła, dlatego nie poddawaj się gdy spoglądasz w przyszłość, nie odwracaj wzroku lecz wytrzymaj i ciesz się lepszą przyszłością nawet jeżeli mówiono Ci że takiej nie ma. To nie prawda, każdy ma prawo do szczęścia i każdy chce być szczęśliwy, a owe szczęście czeka na nas, czeka aż wyciągniemy dłoń, czeka na tych, którym zależy.

Dopełnienie muzyczne.

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

This article has 2 Comments

Comments are closed.