Widmo schizmy i Palmarianie oraz walka wewnątrz Watykanu.


26 Widmo schizmy i Palmarianie oraz walka wewnątrz Watykanu


Palmarianie to słowo, które w Watykanie wymawiane jest niczym zakaźna choroba. Natomiast sami Palmarianie uważają siebie za osoby gorliwe w wierze, za osoby, które dostrzegają, że Rzym się pogubił i czeka go rychły upadek. Co ciekawe Kościół ten nie jest znany na świecie, można nazwać go nawet pewnego rodzaju bractwem czy też oficjalnym tajnym zakonem. Jednak mimo to ten dziwny i często kontrowersyjny odłam wiary Katolickiej odnosi coraz większe sukcesy, rosną jego wpływy oraz sama liczba wiernych.

Tradycja podaje, że Kościół Palmariański powstał w wyniku mistycznego zdarzenia, gdzie kilkoro mieszkańców doznało wizji. Owi wizjonerzy twierdzili, że objawiła się im Maryja Dziewica, która ostrzegła ich, że Kościół katolicki jest ,,przeżarty herezją modernizmu’’, dlatego muszą oni chronić prawdziwą wiarę i nauczanie Jezusa, nauczanie wzywające do wstrzemięźliwości, pokuty, postu i umiarkowania.

,,Drogie dzieci już dziś opary złudnego modernizmu zatruły serca wielu wysoko postawionych biskupów. To pierwsze sygnały nadciągającego upadku, jaki czeka moich ukochanych synów. Wielu zostało powołanych do pracy, jednak zbyt wielu z pośród nich upada i nadal upadać będzie. (…) Kościół będzie przeżarty herezją modernizmu, która doprowadzi w dalszej kolejności do obrzydliwości spustoszenia. Brońcie prawdziwej wiary, strzeżcie słów i ewangelii, która jest bezcenna. Modernizm i złudne nauki człowieka jedynie wprowadzą błąd i wypaczenie do serca religii chrześcijańskiej.’’

Są to niewątpliwie mocne słowa, które w gruncie rzeczy mogą być także objawieniem demonicznym. Nie mniej jednak abstrahując od źródła tego przesłania, skupmy się na treści. Owa treść jest jednoznaczna i wydaje się jest w znacznym stopniu odzwierciedleniem tego, co obecnie dzieje się w sercu Watykanu. Nie owijajmy w bawełnę, w Watykanie trwa obecnie bardzo głęboki spór o to czy Kościół Rzymsko Katolicki pójdzie za światem i modernizmem, czy pozostanie niezmieniony i konserwatywny. Taki rozłam w dalszej kolejności może doprowadzić do kolejnej schizmy w Kościele.

Powstało wiele opracowań i publikacji, które dowodzą, że trzecia tajemnica Fatimska po pierwsze nie została w pełni ujawniona a po drugie zawiera słowa mówiące właśnie o schizmie i rozpadzie w sercu kościoła. Ponad to wielu obserwatorów utrzymuje, że abdykacja Benedykta XVI była spowodowana szantażem ze strony modernistycznej frakcji w Watykanie, która jawnie zagroziła schizmą. Benedykt XVI ugiął się przed taką wizją i postanowił odejść. Oczywiście są to tylko albo aż pewnego rodzaju interpretacje wydarzeń, niemniej jednak warto się nad nimi zastanowić.

Czy diabeł tkwi w Watykanie?

Natomiast wracając do Kościoła Palmariańskiego. Maryja Dziewica nakłoniła palmarian, żeby założyli Kościół Alternatywny a następnie ogłosili światu, że papieże czasów ostatecznych w Watykanie będą papieżami fałszywymi a zatem anty papieżami. I tak Palmarianie powołali własnego papieża. Clemente Dominguez Gomez przyjął imię Grzegorza XVII, na co Watykan bardzo szybko uznał Grzegorza XVII anty papieżem. Co ciekawe w 2005 roku w trakcie odprawiania mszy świętej z okazji świąt Wielkanocnych Grzegorz XVII zmarł w trakcie trwającej ceremonii. Wierni bardzo szybko uznali to za znak od Boga, znak potwierdzający rację Palmarian i ich niebiańskie powołanie.

Na koniec należy także wspomnieć i o tym, że wielu Palmarian, których celem jest ograniczenie wpływów Watykanu, przeniknęło do Rzymu. Mają oni jeden cel, doprowadzić do szerzenia błędnych dogmatów, tak by wiara dosłownie sama siebie pochłonęła. Nie da się ukryć, że w XXI wieku Kościół Rzymsko Katolicki wydaje się przegrywać. Nie mamy tutaj na myśli nauki Jezusa z Nazaretu, ponieważ ona przetrwa do samego końca. Mamy na myśli wielu wysoko postawionych hierarchów kościelnych, którzy często działają wbrew temu, czego nauczają. Ci ludzie zapomnieli chyba, że pycha kroczy tuż przed upadkiem.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. pixabay.com