Lechia, Polanie, POLSKA. Odkryto prawdę sprzed 7000 lat?


20 Wielka Lechia, Polanie, Polska. Odkryto prawdę sprzed 7000 lat


Najprawdopodobniej za zasłoną palisad odbywały się zróżnicowane obrzędy i rytuały. To specjalne miejsce w ówczesnym krajobrazie przyczyniało się do wzmacniania tożsamości i integracji grupowej, przekazywania wartości i wzorców zachowań oraz utrwalania pamięci społecznej

Komentarz Archeologów badających odkrycie z woj. Dolnośląskiego.

Polska to piękny kraj i dumny Naród. Przeszłość, wielokrotnie pokazywała nam, że w Europie panuje tendencja wyniszczania naszej Ojczyzny, świadczą o tym liczne rozbiory, wojny toczone na terenie Rzeczpospolitej czy wreszcie ukrywane i tuszowane informacje na temat Wielkiej Lechi czy też w szerszym kontekście królestwa Słowian. Na naszej stronie staramy się raz na jakiś czas przekroczyć ową linię milczenia, dziś właśnie jest taki dzień. Otóż chcemy napisać o niezwykłym odkryciu, do jakiego doszło w województwie Dolnośląskim.

Początkiem odkrycia, które chcemy dziś opisać były pojawiające się kręgi w zbożu pod Oławą, bardzo szybko przypisano je działalności UFO. Jednak już po kilku dniach okazało się, że owe kręgi nie mają nic wspólnego z ingerencją istot pozaziemskich, lecz są to kontury monumentalnej konstrukcji, której wiek szacuje się na 5 do 7 tysięcy lat. Są to z pewnością odległe czasy, zwłaszcza, że ów konstrukcję chronią palisady oraz system rowów. Jak na tamten okres to bardzo zaawansowana forma budownictwa. Podobnie sytuacja ma się w przypadku odkrycia z Małopolski. Pisaliśmy o nim kilka tygodni temu. Chętnych zgłębienia tematu zachęcamy do zapoznania się z ową publikacją.

Niebywałe odkrycie na Południu Polski powiązane z Lechią?

Na jednym z pól pod Oławą ujrzeliśmy kręgi w zbożu. Nie są one jednak dziełem kosmitów ani istot nadprzyrodzonych. Jest to pozostałość monumentalnej konstrukcji drewniano-ziemnej, wznoszonej z mozołem, przy użyciu prostych narzędzi, przez nieznającą metalu społeczność z młodszej epoki kamienia

Tak niesamowite odkrycie pod Oławą w województwie Dolnośląskim skomentował dr. Mirosław Furmanek z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Drodzy czytelnicy przy tej okazji należy zauważyć jedną podstawową kwestię. Otóż w ostatnich latach możemy zaobserwować wzrost liczby odkryć świadczących jednoznacznie, iż na terenie naszej Ojczyzny już wiele tysięcy lat temu istniały zorganizowane grody i społeczności. Czy są to przodkowie Polan?

20 Wielka Lechia, Polanie, Polska. Odkryto prawdę sprzed 7000 lat 3

Cóż to pytanie jest z pewnością kwestią otwartą, natomiast w szerszym kontekście można zapytać o Wielką Lechię i czy owe konstrukcje oraz odkrycia jak to w województwie Małopolskim czy Dolnośląskim nie są jedynie drobnymi fragmentami wielkiej mozaiki Lechi i Słowian? Otóż historia w pewnym sensie puszcza do nas oczko, uśmiecha się w naszą stronę. Daje nam znak, że w środkowej Europie istniał wielki naród, cywilizacja, o której się zapomniało lub celowo zatarło informacje. Cywilizacja mogąca być bezpośrednim fundamentem Lechi, następnie Polan a dziś Polaków.

20 Wielka Lechia, Polanie, Polska. Odkryto prawdę sprzed 7000 lat 2

Jak twierdzą archeolodzy ta monumentalna konstrukcja powstała niemal 7 tysięcy lat temu. Jednak zarysy jej kształtu są tak wyraźne, że zrekonstruowano jej pierwotny wygląd. Dr. Furmanek zauważa jeszcze jedną istotną kwestię, otóż typ konstrukcji nosi nazwę tak zwanego rondelka, dlaczego to istotna informacja? Otóż kilka miesięcy temu pod Chojną w okolicach Szczecina dokonano podobnego odkrycia, gdzie konstrukcja również oparta została o system rondelka, czyli system rowów okalających całą strukturę, potrójne lub podwójne palisady i wejścia z czterech stron prowadzące bezpośrednio do wnętrza budowli.

A zatem ostatnie lata i miesiące to odkrycia w Małopolsce, Dolnośląskim i w okolicach Szczecina. Czy może to być jedynie zbieg okoliczności? Ważne jest i to, że struktura odnaleziona pod Oławą to przykład najstarszej monumentalnej architektury w Europie. A zatem nie Grecja kolebką Starego Kontynentu a Środek Europy i być może Polska? W dalszym komentarzu udzielonym przez Archeologów badających odkrycie z Oławy możemy przeczytać.

Najprawdopodobniej za zasłoną palisad odbywały się zróżnicowane obrzędy i rytuały. To specjalne miejsce w ówczesnym krajobrazie przyczyniało się do wzmacniania tożsamości i integracji grupowej, przekazywania wartości i wzorców zachowań oraz utrwalania pamięci społecznej

Nie jest to nic innego jak pewnego rodzaju zalążek czegoś większego. Komentarz przytoczony powyżej może być równocześnie opisem rodzącego się państwa i narodu. Społeczności o jednolitej kulturze, wyznaniach i normach. Czy tak rzeczywiście było? Najlepiej niech każdy odpowie sobie sam.

Polska to potężna Lechia istniejąca setki lat przed Chrystusem.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com