Wojna Koreańska mogła zapoczątkować III wojnę światową. USA planowało użycie broni jądrowej.


17 Wojna Koreańska mogła zapoczątkować III wojnę światową. USA planowało użycie broni jądrowej


INSURGE Intelligence opublikowało raport zawierający dowody, na to że USA wielokrotnie używały broni biologicznej podczas wojny koreańskiej. Raport został napisany w 1952 roku przez Międzynarodową Komisję Naukową (ISC). Wojna koreańska rozpoczęła się w 1950 roku, kiedy komunistyczna Korea Północna dokonała inwazji na niedemokratyczną, antykomunistyczną Koreę Południową. Korea Północna była wówczas częścią strefy radzieckiej, podczas gdy Południe było sprzymierzone ze Stanami Zjednoczonymi.

Po tym, jak administracja Trumana przekonała Radę Bezpieczeństwa ONZ, by ta zezwoliła na użycie siły, generał Douglas MacArthur rozpoczął atak, który zepchnął z powrotem siły północnokoreańskie. Następnie Truman chciał zjednoczyć Koreę pod rządem przyjaznym Stanom Zjednoczonym jednak, gdy siły ONZ zbliżały się do chińskiej granicy, interweniowały na niej tysiące chińskich żołnierzy. To kolejna sytuacja, w której USA wkraczają z wojną do określonego Państwa a następnie chcą tam pozostawić po sobie marionetkowy rząd.

Czy Syria stanowi obecnie poligon zastępczy dla USA i Rosji?

MacArthur faktycznie chciał zaatakować Chiny, a nawet zasugerował, aby USA wystrzeliły rakietę z głowicą nuklearną w żołnierzy chińskich stojących na granicy własnego państwa. Według historyka, Erica Fonera: ,,Generał MacArthur nie w pełni zaakceptował zasadę cywilnej kontroli nad wojskiem przez co mógł doprowadzić do globalnej katastrofy.’’. Ostatecznie MacArthur został usunięty z dowództwa a sama Wojna zakończyła się impasem w pobliżu pierwotnych granic obu Korei.

Zawieszenie broni zostało uzgodnione, ale zasadniczo nigdy nie powstał traktat pokojowy kończący wojnę w Korei. Jest to podstawowy zarys wojny koreańskiej, ale to, co często nie jest relacjonowane lub pisane w książkach historycznych, to zbrodnie wojenne popełnione przez rząd Stanów Zjednoczonych. Podczas gdy w czasie wojny koreańskiej zginęło ponad 33 000 Amerykanów, liczba ofiar śmiertelnych w Azji szacowana jest na 3 miliony. Większość północnokoreańskich cywili zmarło z głodu po tym, jak USA celowo zbombardowało system nawadniania niezbędny do uprawy ryżu. To była zbrodnia wojenna.

I wojna w Zatoce Perskiej oparta na propagandzie i kłamstwie.

Amerykańscy weterani wojenni zeznawali, że skorumpowani przywódcy wojskowi podczas wojny kazali żołnierzom zabijać tłumy cywilów, od niemowląt po osoby starsze. Takie rzeczy miały miejsce w Korei Południowej, którą Stany Zjednoczone miały bronić, oraz uchodźców z Korei Północnej, którzy wierzyli, że uciekają w bezpieczne miejsce. Amerykańscy żołnierze, którzy próbowali odmówić wykonania rozkazu, byli zastraszani, że zostaną zastrzeleni.

Po odtajnieniu i opublikowaniu raportu sporządzonego przez Międzynarodową Komisję Naukową (ISC) mamy dowody na kolejną zbrodnię wojenną popełnioną przez USA w czasie wojny koreańskiej. Chodzi o rozmieszczenie broni biologicznej. Jak wspominaliśmy wcześniej, generał MacArthur chciał po zakończeniu interwencji użyć broni jądrowej przeciwko Chinom. W momencie, gdy Truman odmówił, wojsko zdecydowało się zamiast tego użyć broni biologicznej.

W tamtym okresie zarówno Korea Północna, jak i Chiny były celem. Dodatkowo, amerykańscy jeńcy wojenni przyznali się do używania broni biologicznej. Rząd USA początkowo zaprzeczył wszystkim oskarżeniom o popełnienie zbrodni wojennych. Ostatecznie powołano do istnienia ISC w celu przeprowadzenia niezależnego dochodzenia w odpowiedzi na odmowę USA. W skład komisji weszło wielu naukowców z całego świata, w tym Joseph Needham, jeden z czołowych brytyjskich naukowców swoich czasów.

,,Raport podsumowujący miał tylko około sześćdziesięciu stron, ale pełny raport sporządzony przez ISC liczył ponad sześćset stron materiałów zawierających wypowiedzi świadków, w tym lotników zaangażowanych w zrzucanie broni biologicznej na terytorium Korei Północnej, a także schwytanych wrogich agentów, raporty lekarzy, raporty z autopsji i testy laboratoryjne, które jednoznacznie potwierdzały użycie broni biologicznej przez USA w trakcie trwania wojny Koreańskiej.’’

INSURGE Intelligence.

Niezaprzeczalne dowody zbrodni wojennych USA systematycznie ujawniały się na przestrzeni dziesięcioleci. Zarówno media głównego nurtu, jak i Biały Dom milczą na temat opublikowania tego ostatniego raportu. Podczas gdy społeczeństwo amerykańskie zapomniało o tym, co zrobił ich rząd podczas wojny koreańskiej, Koreańczycy Północni nie. Kim Dzong-un może być dyktatorem i tyranem, ale ludzie z Korei Północnej (a właściwie także i z Korei Południowej i Chin) mają wszelkie powody, by żywić urazę.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. pixabay.com


Dodaj komentarz