Wojna z Rosją i światowa propaganda.

17 Wojna z Rosją i światowa propaganda

Fot. en.wikipedia.org

[fb_button]

…Na wojnie nie ma zwycięzców i zwyciężonych, są jedynie martwi ludzie…

Na samym początku musimy napisać, iż wojna nigdy nie pojawia się sama z siebie, to zawsze ludzie pchają do konfliktu kierowani różnymi ideologiami czy też ukrytymi celami. Politycy jedną rękę wyciągają na znak pokoju a w drugiej trzymają odbezpieczony pistolet, taka sytuacja miała już miejsce wielokrotnie w przeszłości. Bardzo często można dojść do wniosku, że obecna demokracja w wielu krajach począwszy od samych Stanów Zjednoczonych to tylko mistyfikacja, jedna wielka fikcja. Prawa obywateli są ograniczane natomiast aparat państwowy otrzymuje coraz to nowe uprawnienia w myśl szerzenia bezpieczeństwa. Społeczeństwo słyszy, iż ten czy tamten paragraf to obietnica lepszej przyszłości a tak naprawdę z czasem okazuje się, iż owe zmiany miały na celu jedynie zwiększenie możliwości wywiadowczych i inwigilacyjnych.

Istnieje wolność mediów, o czym pisaliśmy w poprzednim artykule, oczywiście owa wolność bardzo często istnieje jedynie na sloganach, wystarczy spojrzeć dziś na media chociażby Niemieckie, które dzień w dzień piszą felietony anty rosyjskie czy też anty polskie. Natomiast sytuacja z grudnia, kiedy to imigranci zaatakowali Niemieckie kobiety, znikła, panowała cisza, to dzięki mediom niezależnym cała ta sprawa ujrzała światło dzienne, to jasno pokazuje, iż media są sterowane, obecnie ich ster to konflikt z Rosją. Tak, nie jest to już tylko fikcja literacka czy też scenariusz gry komputerowej, to nasza rzeczywistość, w której żyjemy. Wczoraj wypłynęły informacje mówiące o podniesieniu gotowości bojowej dla całego wojska w Rosji. Czy takie rzeczy robi się bez powodu? Raczej nie, a sama Rosja i Putin są obecnie prowokowane do tego by to Rosja rozpoczęła globalny konflikt, tak by kiedyś w podręcznikach nie pisano o USA czy Niemczech, ale właśnie o naszym wschodnim sąsiedzie jako tym złym. Oczywiście Rosja ma wiele wad i minusów, nie mniej jednak nie można nie zauważyć prowokacji, jakim poddawany jest ten kraj.

Są dziennikarze, którzy oficjalnie wypowiadają się na temat współpracy z agencjami wywiadowczymi jak chociażby CIA. Oczywiście w momencie, w którym o tym mówią owa współpraca jest już nie możliwa, ponieważ ci dziennikarze dobrowolnie z niej zrezygnowali po to, aby powiedzieć światu prawdę. I właśnie niektóre relacje wspominają o tym, iż CIA przychodzi do biura konkretnego dziennikarza, takiego, który dla nich nieoficjalnie pracuje i zleca mu napisanie artykułu na konkretny temat, udzielając przy tym wskazówek i wytycznych. Tak wygląda wolność prasy i demokracja w wielu krajach Europy i Ameryki. Fikcja i manipulacja wdzierają się do naszych domów i umysłów.

Często osoby, które wyłamują się i mówią NIE zostają poddane psychicznym i socjotechnicznym atakom. Wielu dziennikarzy, którzy zdecydowali się powiedzieć, jaka jest prawda już nie żyje, a ich śmierć to zazwyczaj wypadek czy samobójstwo i to wystarczy, nikt nie szuka odpowiedzi po prostu samobójstwo lub wypadek i koniec tematu, taki zbieg okoliczności, który nikomu nie przeszkadza, bo i oczywiście, po co miał by przeszkadzać, czasem lepiej żyć w nie wiedzy.

To jednak nie prawda, życie w nie wiedzy nie jest wyjściem i rozwiązaniem, to tylko dobrowolna zgodna na założenie sobie niewidzialnych kajdan, które z czasem będą coraz mocniej zaciskać się na naszych rękach. Nie możemy wierzyć we wszystko, co nam mówią, sami starajmy się poszukiwać odpowiedzi, następnie konfrontujemy je z rzeczywistością i z tym, co dzieje się obecnie na świecie a z pewnością bardzo szybko dojdziemy do konkretnych odpowiedzi i nie damy się zmanipulować czy okłamać, po prostu fikcja nie jest dla nas.

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.