Wojna z ulic Paryża na ulicach Warszawy? Donald Tusk: „Zachęcam wszystkich ludzi, żeby protestowali, żeby wychodzili na ulice.”

Udostępnij

Donald Tusk to człowiek, który na zawsze pozostanie symbolem negatywnym III RP. To polityk, który brał czynny udział w przeprowadzeniu tak zwanej nocnej zmiany, która de facto umocniła istnienie komunizmu w Polsce po roku 1990. Człowiek ten był zamieszany w liczne afery, wystarczy wspomnieć Amber Gold. Obecnie Donald Tusk wzywa Polaków by wychodzili na ulicę, czy zatem oczekuje wydarzeń z ulic Paryża na ulicach Warszawy? Przejęcie władzy za wszelką cenę bez pytania o koszty? Taka rysuje się tutaj idea Donalda Tuska.

,,Polskość to nienormalność, takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie, co jeszcze wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać, a zrzucić nie potrafię.’’

Donald Tusk. Fragment wywiadu udzielonego czasopismu: ,,Znak.’’

Projekt ustawy PiS dotyczący reformy polskiego sądownictwa wydaje się być próbą puenty, postawienia kropki nad „i”, żeby rzeczywiście zdyscyplinować politycznie sędziów i zmusić ich do milczenia, ocenił były premier Donald Tusk i zaapelował: „Zachęcam wszystkich ludzi, żeby protestowali, żeby wychodzili na ulice.” Były premier stanowiący dla wielu Polaków symbol zdrady po raz kolejny wkracza do polityki i jak zwykle rzuca na lewo i prawo pomysłami mającymi na celu rzekome wyprowadzenie Rzeczpospolitej na prostą. Jednak czy ktoś jeszcze wierzy w słowa Donalda Tuska?

O propozycję zmian w sądownictwie Tusk był pytany podczas spotkania autorskiego wokół swojej książki Szczerze. „Ja na to patrzę bardzo praktycznie, bo mam ciągle w pamięci protesty w Polsce dotyczące czy Trybunału Konstytucyjnego, czy sądów i reakcje Brukseli i na świecie. Ja – inaczej, niż dzisiaj rządzący – uważam, że ulica i zagranica mogą i nieraz odgrywały w polskiej historii bardzo pozytywne role.” Mówił były premier.

Zagranica z pewnością odgrywała w Polskiej historii bardzo pozytywne role, powstaje jednak pytanie czy Tusk ma na myśli jakże przyjazne działania Niemiec względem Rzeczpospolitej czy też Moskwy, z którą za swoich rządów ogłosił restart. Wydaje się, że w mniemaniu Donalda Tuska Polska nie może podejmować suwerennych decyzji i we wszystkim powinna uzależnić się od Brukseli to jest Berlina. Taka postawa stanowi zagrożenie dla suwerenności Polski i każdy powinien zdać sobie z tego faktu sprawę.

,,Nie oglądajmy się na wszystkie strony. Nie chciejmy żywić całego świata, nie chciejmy ratować wszystkich. Chciejmy patrzeć w ziemię ojczystą, na której wspierając się patrzymy ku niebu.

Chciejmy pomagać naszym braciom, żywić polskie dzieci, służyć im i tutaj przede wszystkim wypełniać swoje zadanie, aby nie ulec pokusie zbawiania świata kosztem własnej ojczyzny.”

Kardynał Stefan Wyszyński.

Donald Tusk to człowiek, który na zawsze pozostanie symbolem negatywnym III RP. To polityk, który brał czynny udział w przeprowadzeniu tak zwanej nocnej zmiany, która de facto umocniła istnienie komunizmu w Polsce po roku 1990. Człowiek ten był zamieszany w liczne afery, wystarczy wspomnieć Amber Gold. Obecnie Donald Tusk wzywa Polaków by wychodzili na ulicę, czy zatem oczekuje wydarzeń z ulic Paryża na ulicach Warszawy? Przejęcie władzy za wszelką cenę bez pytania o koszty? Taka rysuje się tutaj idea Donalda Tuska.

Drodzy czytelnicy, Hipolit Cegielski, wybitny polski przedsiębiorca, filolog, dziennikarz, społecznik, a nade wszystko wielki patriota żyjący w latach 1813 – 1868 powiedział swego czasu, że: „Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.” Co miało miejsce w ostatnich latach w Polsce? Otóż pozwoliliśmy ,,zdrajcom’’ Polski zrujnować, zdewastować i zadłużyć cały nasz przemysł, handel i finanse, a następnie, za bezcen oddaliśmy to wszystko w obce ręce, głównie w niemieckie.

Wielu polityków w znacznym stopniu przyczyniło się do przekształcenia naszego kraju w twór poddany Niemcom. Jesteśmy niewolnikami w swoim własnym Kraju, w którym pracujemy za niemalże minimum socjalne, gdyż o wysokości naszych wynagrodzeń decydują niemieccy menadżerowie. O mały włos, gdyby PO nie przegrała wyborów, to oddalibyśmy w obce ręce także nasze lasy i ziemię. Ustawy, w tym zakresie, były już przygotowane, a we wprowadzeniu ich w życie przeszkodziły tylko przegrane, przez kolację PO – PSL, wybory parlamentarne.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. en.wikimedia.org


 

Ten artykuł ma 1 komentarz

  1. Kochane, słodkie dzieci światłości miłe Mojemu Świętemu Sercu, chcę, abyście pozwolili Mi działać w was, ale i poprzez was do woli. Wielu zauważa nasilenie się działania sił ciemności, które już przestały się nadmiernie ukrywać i zaczynają działać jawnie. Siłom zła wydaje się, że już pokonały Boga, lecz jest bardzo złe to, że aż tylu ludzi oddaje się im praktycznie bez walki. Zły duch nie przeszkadza zupełnie tym, którzy dobrze wykonują jego demoniczną wolę, ci nie mają prawie żadnych przeszkód w jakimkolwiek złym działaniu. Jeżeli się nie opamiętają, nie nawrócą, to ten któremu tak wiernie służyli „nagrodzi” ich za wierność jego „ideałom”, a jego „nagrodą” są wieczne męki w jeziorze ognia i siarki, w piekle.

    https://viviflaminis-deogracias.pl.tl/2019.htm

    no comment

Comments are closed.