Wstrząsający film T. Sekielskiego ,,Tylko nie mów nikomu’’ początkiem drogi krzyżowej polskiego Kościoła?

Udostępnij

,,Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie.’’ Ewangelia według świętego Mateusza.

,,Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie.’’

Ewangelia według świętego Mateusza.

Trudno wypowiedzieć się po obejrzeniu filmu ,,Tylko nie mów nikomu’’, słowa grzęzną w gardle, łzy napływają do oczu, dłonie zaciskają się w pięści a krew szybciej płynie w organizmie, gdy przez ponad dwie godziny widz obserwuje szokujące dowody na pedofilię w Kościele, który de facto stara się tuszować tego typu tragedie, nie bacząc na cierpienie ofiar oraz sprawiedliwość. To wstrząsające, że ludzie, którzy obdarzeni są szczególnym zaufaniem społecznym w tak haniebny sposób potrafią niszczyć życie najmłodszych, życie dzieci.

Arcybiskup Głódź zapytany o film ,,Tylko nie mów nikomu’’ odpowiedział, że ,,Nie ogląda byle czego.’’ Słowa te są szokujące, podobnie jak sama produkcja. Arcybiskup Kościoła Rzymsko Katolickiego w Polsce, komentując film dokumentujący tragiczne czyny księży pedofilów, wyniośle stwierdza, że nie ogląda byle czego. Jeżeli taka jest postawa Arcybiskupa to osobiście mam obawy o wiarygodność Polskiego Kościoła, mam wątpliwości, co do intencji Polskiego Kościoła, i obawiam się, że w Polskim Kościele to oprawca jest chroniony a nie ofiara.

Przerażającą jest postawa jednego z kapłanów ujętego w filmie, który bez lęku i jakiejkolwiek skruchy stwierdza, że to Bóg ich osądzi, stwierdza to w taki sposób, jak gdyby czyny pedofilii były czymś małoznaczącym. Podkreślamy raz jeszcze, to przerażające. Otóż, jeżeli ten ksiądz wypowiada tego typu słowa to albo nie zna Biblii albo nie wierzy w istnienie Boga, ponieważ Ewangelia w kwestii zgorszenia najmłodszych mówi jasno i wyraźnie:

,,Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie.’’

Ewangelia według świętego Mateusza.

W obliczu tragedii pedofilii w Kościele, nie można nie zadać pytania o stan wiary samych kapłanów. Czy ksiądz wierzący w Boga może masturbować się rękoma siedmioletniej dziewczynki? Czy ksiądz wierzący w Boga może brać do ust narządy rozrodcze dzieci? Czy ksiądz wierzący w Boga może w sposób lubieżny dotykać genitalni młodych chłopców i dziewczynek a następnie odprawiać mszę świętą i trzymać w ręku Hostię, Ciało umęczonego Jezusa Chrystusa? To się w głowie nie mieści, ta fala zgorszenia może kojarzyć się jedynie z piekłem.

Czego uczą przez te wszystkie lata w seminariach? Dlaczego hierarchowie Polskiego Kościoła ukrywają księży pedofilów posyłając ich z parafii do parafii? Na litość Boską, księża, którzy przysięgali służyć Bogu dokonują czynów, których sam Szatan by się nie dopuścił. Dokąd zmierza Polski Kościół? Co hierarchowie kościoła w Polsce robią z umęczonym Jezusem na krzyżu? Jego męczeńską śmiercią? Jezus z Nazaretu, Bóg- Człowiek oddał swoje życie za ludzi a dziś niektórzy księża zadeptują tę ofiarę i stają się gorsi od Judasza.

Kościół w Polsce wybiera tuszowanie zamiast oczyszczenia, dlatego oczyszczenie spadnie na Polski Kościół niczym grom z jasnego nieba. Rozpoczyna się droga krzyżowa kościoła w Polsce, który zbyt często ukrywa grzech. Na koniec raz jeszcze chcemy przytoczyć słowa z ewangelii: ,,Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza.’’


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. Materiały prasowe.


 

This article has 1 Comment

  1. Czy Szanowny Autor tej wypowiedzi o filmie Siekielskiego nie zastanowił się nad tym, jakiej narodowości byli i są kapłani dopuszczający się grzechu pedofilii i biskupi ukrywający ten grzech i przenoszący ich z parafii do parafii? Czy na pewno są Polakami? A może pochodzą z pewnego narodu? Może i arcybiskup Głódź też z tego narodu pochodzi i dlatego taka jego reakcja?
    Teraz w Polsce już nie jest wiadomo, kto jest Polakiem, a kto nim nie jest. I nie wiadomo, ilu ludzi dostało się do stanu kapłańskiego tylko po to, aby rozwalić Kościół Katolicki od środka, aby wierni stracili wiarę i aby był pretekst do mordowania w przyszłości także dobrych i świętych kapłanów.
    Wiadomo natomiast bardzo dobrze, jakiemu narodowi zależy na zniszczeniu chrześcijaństwa i przed kim apostołowie ze strachu zamknęli się w Wieczerniku po ukrzyżowaniu Pana Jezusa.
    Pozdrawiam.

Comments are closed.