„Wy macie zasady, my mamy fundusze strukturalne”. Nowa norma demokratycznej UE.

8 Wy macie zasady, my mamy fundusze strukturalne. Nowa norma demokratycznej UE
Fot. youtube.com

[fb_button]

Drodzy czytelnicy pozwólcie, że dziś nie będziemy zbyt oryginalni i pochylimy się nad tematem, jaki od kilkudziesięciu godzin elektryzuje Polskę oraz Europę. Chodzi oczywiście o wybór Donalda Tuska na kolejne 2,5 roku przewodniczenia UE. Na samym początku chcemy zauważyć, że nasze dzisiejsze podejście do tej kwestii powinno być ponad podziałami partyjnymi oraz pewnymi preferencjami politycznymi. Dlaczego takie właśnie podejście? Z dwóch powodów, po pierwsze tego typu stanowiska w Polskich mediach obecnie praktycznie nie ma, a po drugie tutaj chodzi o nasz kraj na tle wyrafinowanej Europy.

Zacznijmy od samego początku. Donald Tusk jest Polakiem i jest naszym rodakiem, ale to nie może być jedyny powód dla którego nasz kraj miałby go popierać. Taką formę narracji narzuca nam od jakiegoś czasu opozycja oraz pewne nie polskie media. Dla mnie osobiście przewodniczącym może być nawet ktoś z Marsa, jednak pod jednym warunkiem, będzie to osoba niezależna i będzie to osoba działająca zgodnie z zasadami oraz normami moralnymi. Czy Donald Tusk jest takim człowiekiem? Na to pytanie drodzy czytelnicy odpowiedzcie sobie w ciszy własnych domów.

Idźmy dalej i zauważmy pewną kwestię, która notabene jest pomijana, otóż pod rządami Donalda Tuska w naszym kraju afery dosłownie ścigały się między sobą. Dziś widzimy, że nasz kraj był trawiony przez korupcję i niespotykany do tej pory poziom kolesiostwa oraz demoralizacji. Czy zatem, jeżeli pod patronatem takiego człowieka rozrastały się tego typu procedery to, jaka jest UE skoro dziś to na jej czele stoi ten właśnie człowiek? Czy UE to już całkowicie przeżarty korupcją konglomerat, któremu nie zależy na niczym jak tylko na zdobywaniu władzy i narzucaniu swoich idei innym krajom?

Ale czas na twarde fakty, które w doskonały sposób przemawiają do wyobraźni. Otóż Donald Tusk, nasz rodak, który zarzeka się, że robi wszystko, aby ratować pozycję Polski w UE tak naprawdę był za przyjęciem sankcji względem naszego kraju. A zatem każdy z nas odczułby tego typu sankcje, mało tego, dodam, że kwestia sankcji jest nadal aktualna, i może wrócić w odpowiednim czasie jak bumerang, jako forma szantażu. Tak, brzmi to niesamowicie, ale wygląda na to, że UE zaczyna stosować szantaż jako formę demokratycznego narzędzia. Kuriozalna sytuacja, ale cóż taka jest prawda.

Donald Tusk został wybrany na kolejne 2,5 roku przewodniczenia Europie tylko i wyłącznie dzięki wstawiennictwu Niemiec. Przecież głównymi sukcesami Donalda Tuska jest Brexit Wielkiej Brytanii oraz fala islamu na Europę. Czy zatem są to sukcesy, czy może po prostu chodzi o to by na fotelu tak zwanego prezydenta UE siedziała marionetka, którą kanclerz Merkel będzie zarządzać tak jak jej się w danym dniu będzie podobać? Moi drodzy, jeżeli na stanowiskach tak ważnych zasiadają marionetki to gdzie tu jest demokracja i zdrowy rozsądek. UE dziś to upadek, korupcja i widać to praktycznie na każdym roku.

„Wy macie zasady, my mamy fundusze strukturalne”. Tak właśnie miał powiedzieć prezydent Francji do naszej Pani Premier. Abstrahuje od tego, że obecnie poparcie dla prezydenta Francji w jego własnym kraju sięga dna i sam jest raczej marionetką w rękach Merkel, to należy dodać, że takie zdanie nie powinno nigdy paść, ponieważ pokazuje, jakim tworem jest UE. Wygląda to w ten sposób, że UE jest sterowana przez Niemcy i w zasadzie UE działa pod Niemcy, ale dodatkowo to Francja jest takim drugim filarem UE.

Oczywiście słowo filar jest tutaj napisane z przymrużeniem oka, ponieważ otrzymujemy obraz demokratycznej Unii, która w gruncie rzeczy nie wie do końca, co to jest demokracja a liczy się rotacja pieniędzy i funduszy. Jeżeli będziecie spolegliwi i będzie działać nawet wbrew racji stanu własnego kraju to otrzymacie te kilka euro więcej natomiast, jeżeli będziecie się stawiać to wasza przyszłość jest, co najmniej zagrożona finansowo.

Jaka zatem puenta? Po pierwsze można głęboko westchnąć nad tym, co obecnie dzieje się w UE. Otóż ten twór brnie za wszelką cenę do stworzenia jakiegoś mega państwa gdzie nie będzie narodowości, kultury czy odrębności politycznej. Nie dajmy się zwieść, nasz kontynent obrał zły kurs, a każdy, kto będzie piętnował owo zło i będzie się mu sprzeciwiał zostanie ośmieszony, zagłuszony i usunięty. Walczmy o nasz kraj, bo jest to nasza ojczyzna i nie handlujemy zasadami oraz naszym patriotyzmem.

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.