Wzrost liczby samobójstw paradoksem XXI wieku.

13 Wzrost liczby samobójstw paradoksem XXI wieku

[fb_button]

Może się okazać, że znaleźliśmy się na środku ciemnego pustkowia gdzie hula wiatr a w wietrze słychać odgłosy zabij się, skończy z tym, to nie ma sensu, tak dalej nie da się egzystować.

Dziś poruszymy ważny temat a może nawet temat egzystencjalny, to już zależy od podejścia każdego czytelnika z osobna. Otóż w ostatnim czasie a w zasadzie ostatniej dekadzie możemy obserwować ciągły wzrost liczby osób popełniających samobójstwa. Niepokojące jest również i to, że sposoby dokonywania tego aktu są coraz to różniejsze i bardziej niespotykane. A zatem dlaczego dziś w świecie gdzie można praktycznie wszystko, można być tym, kim się chce być, tak przynajmniej wmawiają nam media i reklamy, to właśnie w takim świecie, będącym niczym raj ktoś decyduje się powiedzieć dość i targnąć na własne życie. Ktoś decyduje się zamknąć własną księgę życia już dziś, mimo że przecież jutro los może przynieść tej właśnie osobie bardzo dobre rozwiązania. Dlaczego? Czy świat nie jest tak kolorowy i piękny jak nam się próbuje to przedstawić?

Do tego tematu spróbujemy podejść od strony możliwe najbardziej optymalnej i obiektywnej, nie mniej jednak należy zauważyć, jest to informacja niewątpliwie dla osób, które interesują się tematyką duchowości. Otóż właśnie różnego rodzaju problemy natury psychicznej, fizycznej i mentalnej wynikające bezpośrednio z oddziaływania na nasze życie istot ze świata duchowego, często przyczyniają się do targnięcia na własne życie. Takich przypadków są tysiące, to też nie ma potrzeby ich wymieniać. Oczywiście współczesny człowiek za Boga uznał naukę to też lekarze czy naukowcy, nie biorą pod uwagę problemów natury duchowej i okultystycznej, ale sprowadzają wszystko do różnego rodzaju chorób psychicznych, których obecnie jest już tak wiele, że prawdopodobnie sami lekarze nie znają wszystkich i nie byliby w stanie się w tym bądź, co bądź paradoksie XXI wieku odnaleźć.

Podstawową przyczyną każdego samobójstwa jest brak chęci do życia, tutaj powodów takiego stanu rzeczy może być wiele, owe przyczyny mogą także być kuriozalne śmieszne, ale i bardzo poważne. Każdy człowiek radzi sobie inaczej z problemami i przeciwnościami losu. Nie oszukujmy się współczesny świat nie jest rajem, jest to świat gdzie wcześniej czy później każdy zostanie poddany próbie. To też jest istotne by już od najmłodszych lat próbować radzić sobie z problemami, ponieważ w ten sposób hartujemy nasz charakter i postrzeganie rzeczywistości. Stajemy się silniejsi i bardziej wytrzymali, nasz próg bólu i cierpliwości wzrasta a to bezcenna zależność.

Jak to jest, że jeden człowiek jest w stanie wygrać z rakiem czy dosłownie pokonać śmierć, bo tak bardzo jest zdeterminowany ma niesłychanie duży próg wytrzymałości i świadomość tego jak życie jest cenne i ile jeszcze może w nim osiągać, by ktoś inny z powodu chociażby zawodu miłosnego zdecydował się na popełnienie samobójstwa? No właśnie, ów wytrzymałość, szlifowanie charakteru, który to proces trwa latami, nie da się z dnia na dzień czy miesiąca na miesiąc zmienić naszego kręgosłupa mentalnego, psychicznego i duchowego. Człowiek już od najmłodszych lat powinien trzymać się w szeregu zwartym, gdyż XXI wiek to czas takiej manipulacji i jak to mawia młodzież ściemy, że naprawdę nie trudno o zagubienie i jakieś skrajnie dramatyczne czyny.

Należy także zauważyć, że brak chęci do życia, wynika również i z osamotnienia. Otóż człowiek zdany tylko na siebie, bez możliwości porozmawiania z drugim człowiekiem, bez możliwości doradzenia się drugiego człowieka, bez możliwości uwierzenia w Boga, chwycenia się deski ratunki w postaci wiary, jeżeli nie ma tych czynników, czyli drugi człowiek lub wiara to może się okazać, że znaleźliśmy się na środku ciemnego pustkowia gdzie hula wiatr a w wietrze słychać odgłosy zabij się, skończy z tym, to nie ma sensu, tak dalej nie da się egzystować.

Drodzy Czytelnicy życie to piękny dar. Nikt się o ten dar nie prosił, bo przecież świadomość rozwija się dopiero od momentu poczęcia. Jednak to nie zmienia faktu, że warto docenić ten dar, warto o niego zadbać, chociażby nie wiem, co się działo. Otóż nikt nam nie może wmówić, że jutro nie może być lepiej. Nikt nam nie może wmówić, że nic już nie da się zrobić. Wręcz przeciwnie, każda chwila to kolejna szansa, powstaje tylko pytanie czy łapiemy się jej czy może odwracamy wzrok.

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. pixabay.com

This article has 1 Comment

  1. bardzo dobry artykuł i interesujące ujęcie problemu samobójstw.

Comments are closed.