Zaufanie i powierzenie się temu, który Pokonał Śmierć.

[fb_button]

11 Zaufanie i powierzenie się temu, który nie Zna strachu
Fot. youtube.com

Bóg jest Bogiem żyjącym, ten świat jest światem Żyjącego Boga.

Każdy potrzebuje w swoim życiu ponownej szansy, możliwości i tego by na nowo złapać ster swojego życia i wyruszyć w dalszą drogę ku nieznanej przyszłości. Ów swoisty restart jest tym, co może sprawić, że błędy, złe decyzje, upadki i liczne rozczarowania pozostaną za nami. Nie jest rzeczą nadzwyczajną to, że od czasu do czasu błądzimy i czujemy wewnętrzne zagubienie, taka jest natura człowieka, a to, co ludzkie przecież nie jest nam obce. Istotą naszej egzystencji czy też życia jest dążenie do wzniesienia się ponad to wszystko, co nas ogranicza i zamyka na rozwój, umiejętność pozwalająca wytrwać i przetrwać burzę by po nawałnicy na nowo dostrzec wschodzące słońce.

Czasem, który może wytworzyć w nas wewnętrzny bodziec prowadzący do restartu jest czas zbliżających się świąt Wielkiej nocy. Czas ten jest czasem Boga Człowieka Jezusa z Nazaretu, który narodził się po to, aby oddać swoje życie za mnie oraz za Ciebie drogi czytelniku. Nauczał tłumy, uzdrawiał chorych, podnosił upadających, wzmacniał to, co było słabe i prostował to, co było skrzywione. Jezus z Nazaretu uwolnił świat po przez swoją Boską Miłość. Pokonał śmierć, piekło, grzech i demona. Dziś możemy dzięki Jego ofierze wznieść wysoko głowę i spojrzeć w niebo. Tak, jest tam dla mnie oraz dla Ciebie miejsce, do nas należy tylko wytrwać i dać z siebie tyle ile możemy a wówczas z pewnością nagroda nas nie ominie.

Historia zbawienia ludzkości jest historią pełną dramatów i zwrotów akcji, jednak można napisać, że została ona obleczona w miłość i błogosławieństwo Boga, które spoczęło na każdym człowieku poszukującym Jego obecności i wstawiennictwa. Czasem w życiu człowiek może być bezsilny, często zdarza się, że stajemy przed ścianą nie do przejścia, wówczas nie należy zawracać i doszukiwać się końca, ale z pomocą Jezusa przebić się przez zimny mór i pójść dalej ku lepszej przyszłości dla nas i dla każdego człowieka.

Jezus jest światłem w mroku, światłem pokazującym, że dobro ostatecznie zwycięży a On będzie z nami po ostatnie dni, jakie przyjdzie nam przeżyć na tej ziemi. Czasem trudno sobie nawet wyobrazić to, że właśnie teraz w tym momencie Bóg widzi Ciebie oraz mnie. Jezus widzi to, co piszę w tym artykule, widzi także Ciebie i Twoje reakcje na czytany tekst. On jest przy nas, spogląda swoim Boskim obliczem na każdy nasz krok i każdą decyzję. W każdej chwili możemy powiedzieć coś do Niego, zapytać, poskarżyć się i poprosić o wsparcie oraz podziękować za to już otrzymane. Tak, często odpowiedzią Boga jest milczenie, jednak to tylko pozory, ponieważ Bóg bardzo często odpowiada nam po przez sprzeczności naszego życia, czasem jest to odpowiedz prosta i jasna a czasem trudna i wymagająca skupienia i samego dostrzeżenia. Bóg jest Bogiem żyjącym, ten świat jest światem Żyjącego Boga.

Jezus z Nazaretu pokonał śmierć ciała i ducha, On jest prawdą, drogą i życiem. On może nas uzdrowić a nawet wskrzesić ze śmierci duchowej, która obecnie szerzy się w materialistycznym świecie. Nie trwajmy w letargu i pewnego rodzaju hibernacji, lecz dajmy się ponieść Bożej mocy, miłości i miłosierdziu by ze starego człowieka odrodził się nowy. Może się wydawać, że są to tylko słowa, w prawdzie wydają się być pociągające i interesujące, ale to tylko słowa. Nie, to nie prawda, ponieważ to nie są tylko słowa, ale właśnie często od słów wszystko się rozpoczyna. Jezus z Nazaretu Jest słowem Boga a jego słowa mają moc, która wymaga, ale także ofiaruje więcej aniżeli moglibyśmy sobie wyobrazić. Jezus odnajdzie Cię nawet w największym mroku, daj się mu odnaleźć i pójdź za nim aż po horyzont swojego życia.

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

This article has 5 Comments

  1. Mnie Bóg już odnalazł jakiś czas temu i dziękuję Mu za to.
    Pozdrawiam Czytelnik.

  2. Jezus odnajdzie Cię nawet w największym mroku, daj się mu odnaleźć i pójdź za nim aż po horyzont swojego życia.
    Dziękuję za te słowa….

Comments are closed.