Zbawcze skutki promieniowania w dalekim ultrafiolecie (UVC).


18 Zbawcze skutki promieniowania w dalekim ultrafiolecie (UVC)


Zdrowie człowieka w XXI wieku zostaje podniesione do rangi rzeczy, o które szczególnie warto zadbać. Dlaczego tak się dzieje? Zapewne główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, iż na świecie mamy do czynienia z coraz większa ilością chorób, można pokusić się nawet o stwierdzenie, że żyjemy w czasach gdzie choroby stają się czymś normalnym a sam nowotwór to tylko kwestia czasu. Niestety powietrze, pożywienie i otaczający nas świat są w znacznym stopniu skażone czy to z przyczyn naturalnych czy przede wszystkim z przyczyn wytworzonych w sposób sztuczny.

Tak czy owak warto o zdrowie zadbać gdyż jest jedno i nie da się go przeliczyć na pieniądze, zdrowie nie ma wartości wymiernej. Jednym ze sposobów zawalczenia o lepsze samopoczucie i zdrowszy organizm jest stosowanie promieniowania w dalekim ultrafiolecie, które skutecznie niszczy i likwiduje wirusy grypy oraz różnego rodzaju bakterie. Promieniowanie w dalekim ultrafiolecie może być także stosowane do celów prywatnych. Czyli dla przykładu do dezynfekcji powietrza w naszym domu czy konkretnym pokoju.

Wysoki poziom dopaminy sposobem na walkę z nałogami.

Badacze z Columbia University Irving Medical Center wskazują, że nawet niewielka dawka wyżej wspomnianego promieniowania UVC, może powstrzymać rozwój grypy u danej osoby, natomiast stosowana już w szerszym zakresie czy to w szpitalach lub miejscowych przychodniach, może przyczynić się do zastopowania i ostatecznego powstrzymania epidemii grypy, czy innych schorzeń tego typu. Ważne podkreślenia jest bezpieczeństwo, ponieważ promienie UVC nie stwarzają żadnego zagrożenia dla człowieka.

Zdrowotne właściwości UVC nie są tajemnicą, niemniej jednak wciąż zbyt mała ilość ludzi ma świadomość, że w taki o to prosty sposób można zadbać o zdrowsze powietrze w naszych domach. Lampy UV w Polskich szpitalach są już od wielu lat powszechnie stosowane, jednak należy raz jeszcze podkreślić, że Lampy UV nie są tym samym, co UVC. Otóż najnowsze badania, przeprowadzone między innymi przez naukowców z Columbia University Irving Medical Center wskazują jednoznacznie, że fragment pasma UV, czyli UVC (promieniowanie w dalekim ultrafiolecie) dezynfekuje pomieszczenia na bieżąco.

Teraz przejdźmy do samego procesu działania promieni UVC. Otóż promieniowanie w dalekim ultrafiolecie w szerokim przedziale widma w sposób destrukcyjny oddziałuje na wiązania utrzymujące w całości DNA wirusów oraz bakterii. Profesor David J. Brenner, specjalista w dziedzinie badań nad UVC już od wielu lata postuluje, aby wykorzystywać promieniowanie w dalekim ultrafiolecie, zwłaszcza o długości fali zbliżonej do wartości 220 nanometrów, na bardziej masową skalę.

,,Takie dalekie UVC ma bardzo ograniczony zasięg i nie jest w stanie przeniknąć zewnętrznej, martwej warstwy komórek naszej skóry, czy filtru łzowego na powierzchni gałki ocznej. Nie jest dla nas groźne. Ponieważ jednak wirusy i bakterie są znacznie mniejsze, to samo promieniowanie może dotrzeć do ich DNA i je zniszczyć.’’

Profesor David J. Brenner.

Wielu specjalistów uważa, że promieniowanie w dalekim ultrafiolecie (UVC) to przyszłość, która już niebawem nadejdzie. Mało tego, już dziś możemy doszukać się specjalistycznych urządzeń emitujących bezpieczne pasmo UVC. Urządzeń powszechnie dostępnych, należy jedynie pamiętać by stosować je czasowo, zwłaszcza w momentach nasilonego ryzyka wystąpienia wirusa lub bakterii, oraz już w formie prewencyjnej do dezynfekcji pomieszczeń, w których przebywa chora osoba. Jak zawsze należy zachować umiar i zdrowy rozsądek.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com