Zdjęcia ukazujące piękno a zarazem potęgę i dostojeństwo natury.Natura jest czymś, co jest jedynym rezerwuarem życia i wszystkiego, co nas podtrzymuje, dla wielu jednak natura jest zbyt przekoloryzowana w kierunku brutalności. Pamiętajmy, że brutalność natury nie powinna być przesadzona w jakimś darwinowskim, solipsystycznym, nihilistycznym spojrzeniu jak to rzekomo jest ona skrajnie drapieżna i bezwzględna, ponieważ w gruncie rzeczy spoglądając na całokształt tak nie jest.

Pasożyty i drapieżniki są archetypową cechą naszego istnienia na Ziemi. Z jakiegoś powodu, formy życia polują na inne formy życia. Czasami życie wybiera karmienie pozornie mniej odczuwających ból form życia, takich jak rośliny. Tak czy inaczej, z jakiegoś powodu życie musi zużywać życie, a rośliny muszą zużywać światło słoneczne, wodę i składniki odżywcze. Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć, które ilustrują piękno natury a za razem jej potęgę oraz dostojeństwo.

Szkielet Kobry.

 

Australijska odmiana Arachny.

 

Grzyb Archeath Clathrus przypomina dziwacznie wyglądające metalowe macki wychodzące z obcego jaja, kiedy kwitnie.

 

To jest nietoperz Hammerhead. Niektórzy mówią, że to najgroźniejsze zwierzę, jakie kiedykolwiek widzieli.

 

Upewnij się, gdy sprawdzasz toaletę w Australii.

 

Wygląda na to, że pochodziło prosto z piekła.

 

Himalaje widziane z kosmosu.

 

Snapdragon Seed Pods wyglądają jak czaszki.

 

Na krawędzi życia. Drzewo w Amazonii.

 

Duże Kawałki Wodorostów w Falach.

 

Jaskini Melissani.

 

To się wydarzyło w Rzymie. Współczesna plaga?

 

Natura może być przerażająca.

Niektórzy ludzie mogą powiedzieć NIE dla natury, ale czy to naprawdę jest przerażające? Czego właściwie trzeba się bać, samego strachu, naiwności, braku możliwości do obrony własnej? Ludzie muszą obecnie łączyć się z naturą, pomimo potencjalnych niedogodności lub trudności z tym związanych. Samowystarczalność staje się nielegalna, ponieważ ludzkość jest bez wątpienia na spiralnej ścieżce oddalonej od natury, ku czemuś bardzo syntetycznemu i brzydkiemu.