Zjawisko nieopodal Kemerowa źródłem paniki.

2 Zjawisko nieopodal Kemerowa źródłem paniki

Fot. youtube.com

[fb_button]

…Strach jest potrzebny, jednak nie ciągle i w większości sytuacji…

Huragany, tajfuny, susze, ulewy i powodzie. Trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów, bliżej niezidentyfikowane zjawiska na niebie. To wszystko coraz częściej w ostatnich latach dzieje się na naszych oczach. Ziemia zmienia się a wraz z nią klimat oraz życie miliardów ludzi. Jako jednostki żyjące na tej planecie jesteśmy w dużej mierze od niej uzależnieni. To też dobrze by było, aby dbać o naszą przyrodę i samą planetę. Niestety dzieje się odwrotnie, oczywiście oficjalnie wszystko jest w porządku, niestety rezultaty świadczą o czymś zupełnie przeciwnym. Jednak to tylko jedna sfera, ponieważ istnieją także i inne, które również ulegają zmianom.

Wspomnijmy samą żywność a konkretnie: GMO, czyli modyfikacje genetyczne, które w gruncie rzeczy w znacznym stopniu mogą szkodzić zdrowiu. Wielki światowy potentat firma Monsato zrobi wszystko, aby osiągnąć wyznaczone cele, bez względu na to czy owe cele będą służyć społeczeństwu. Dobrze jest czasem o tych sprawach pamiętać, jednak dziś przyjrzymy się zjawisku, do jakiego doszło kilka dni temu. Owe zjawisko wywołało panikę i strach. Dlaczego? Dzieje się tak, dlatego ponieważ w większości społeczeństwo nieustannie jest karmione strachem, terrorem i tego typu światem, zatem wpojonym zachowaniem i odczuciami, jakie człowiek najczęściej odczuwa na samym początku jest strach i lęk. Coś się stało, jakaś bliżej nieokreślona sytuacja a my zaczynamy się bać. Tak nie powinno być, ponieważ to ogranicza i zamyka w pewne ramy nie pozwalające na rozwinięcie skrzydeł.

Teraz przejdźmy do samego sedna, kilka dni temu mieszkańcy Kemerowa przeżyli chwile grozy, kiedy na horyzoncie ich oczom ukazał się grzyb atomowy, a przynajmniej struktura przypominająca właśnie atomowy grzyb. Jak podają służby porządkowe, w ciągu zaledwie kilkunastu minut telefony rozdzwoniły się ponieważ wśród mieszkańców zapanowała panika. To jeszcze nie wszystko, duża część z mieszkańców sądziła, iż nadszedł ich koniec, nadszedł czas zagłady a ich życie już za kilka minut dobiegnie kresu. Po jakimś czasie okazało się, że nie jest to grzyb atomowy a tylko chmura typu cumulonibus przypominająca swoim kształtem owy grzyb atomowy.

Zatem co w zasadzie wydarzyło się nieopodal Kemerowa? Tutaj jak to zwykle bywa są osoby wierzące w zjawisko naturalne, są jednak i takie, które doszukują się czegoś nadnaturalnego, czegoś dosłownie nie z tego świata. Nie dziwmy się, istnieje obecnie wiele stron internetowych, na których umieszcza się chociażby dziwnie wyglądającą chmurkę i sugeruje, że to jakaś forma statku powietrznego lub UFO. Wyobraźnia ludzka nie zna granic a efekt placebo to coś, co może dopaść każdego. My jednak starajmy się patrzeć trzeźwo na tego typu zjawiska jak chociażby owa chmura, o której dziś wspominamy. Czasem nie ma potrzeby się bać a wręcz przeciwnie, można podziwiać dane wydarzenie i delektować się jego pięknem, ponieważ taka szansa może się więcej w naszym życiu nie powtórzyć.

Natura sama w sobie jest zaskakująca i zawsze ma coś nowego do zaoferowania. Mało tego, natura i sama przyroda prawdopodobnie nigdy nie zostaną poznane do samego końca, do ostatniego szczegółu. To plus, duży plus, ponieważ gdyby wszystko dało się całkowicie poznać to nasze życie nie było by już tak zaskakujące a przez to ciekawe. Monotonia i znajomość rzeczy wbrew pozorom nie stanowią idealnego rozwiązania. Człowiek jako istota rozumna ma to coś, co skłania go do poszukiwania, ciągłego odkrywania a przez to i odczuwania satysfakcji i zadowolenia. Zjawisko nieopodal Kemerowa było zapewne piękne, i można by je oglądać godzinami, zamiast tracić czas na sianie zamętu i strachu, które ostatecznie okazały się zupełnie nie potrzebne a tylko po raz kolejny zasiały mrok w serach ludzkich.

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.