Zrozum, że jesteś istotą ludzką do jasnej cholery a twoje życie ma wartość.,,Czasem musisz się wkurzyć, czasem musisz sobie powiedzieć, że jesteś człowiekiem, istotą ludzką do jasnej cholery, a twoje życie ma wartość. Czasem musisz otworzyć oczy i przestać żyć złudzeniami.’’

Anonymous.

Dlaczego odczuwamy potrzebę wyjaśnienia tajemnic życia, skoro tak często nie potrafimy odpowiedzieć na najprostsze pytania? Skąd się tutaj i właśnie w tym czasie wzięliśmy? Co to jest dusza? Dlaczego mamy sny i czy one znaczą coś więcej dla naszego być albo nie być? Może lepiej w ogóle nie pytać, nie szukać i nie pragnąć? Jednak tak się nie da, ponieważ to byłoby wbrew naszej naturze, jesteśmy tutaj w inny celu a każdy ma swoją misję do wypełnienia, nawet, jeżeli jeszcze o tym nie wie. Czy macie czasem wrażenie, że zrobicie coś niezwykłego?

Trudno jest w XXI wieku zadawać niestosowne pytania, oczy ludzkości coraz częściej skierowane są w kierunku prostych odpowiedzi i niewyrazistych idei. Jakaś niewysłowiona siła utrzymuje człowieczeństwo w stanie ciągłej hibernacji, obojętności na to, co dzieje się tuż obok. Zbyt często człowiek odwraca wzrok, zamyka usta, podąża w stronę mroku. Taki właśnie jest XXI wiek, czas nazwany przez wielu wiekiem rozwoju i nauki. A my nadal pysznimy się swoją siłą, ale smutna prawda o nas jest taka, że pozostaje mieć nadzieję, iż w chwili próby nie zabraknie nam odwagi.

Sposób na władzę? Utrzymywać społeczeństwo w stanie ciągłego stresu.

Samotni pośród setek osób mijanych każdego dnia. Autobusy przepełnione ludźmi ze słuchawkami w uszach, wzrokiem zapatrzonym w ekrany Smartfonów, kto dziś jeszcze rozmawia z drugim człowiekiem? Zobojętnienie, wyobcowanie, problemy z nawiązywaniem trwałych relacji, to wszystko jest wynikiem uzależnienia od świata wirtualnego, obecnie wielu ludzi żyje dosłownie w Matrixie. W skrajnych przypadkach ludzie zaczynają mieć problemy z odróżnieniem fikcji od rzeczywistości. Łatwiej przebywać w wyimaginowanym świecie iluzji aniżeli stawić czoła przeciwnościom losu.

,,To przejdzie, nie ma potrzeby o tym myśleć.’’ Takie słowa wypowiadają ludzie XXI wieku. ,,Dlaczego to akurat spotkało mnie? Co takiego zrobiłem, że muszę na to patrzeć? Jaki ja jestem biedny i pokrzywdzony.” Po chwili namysłu dodają. ,,Tak, to przejdzie, nie martwmy się tym, nie zastanawiajmy się nad tym, to przejdzie.’’ Ale nic samo nie przejdzie, wręcz przeciwnie, to będzie się rozwijać w ciszy i zakamarku naszego życia codziennego, aż przybierze tak duże rozmiary, że w pewnym momencie zmiecie z horyzontu wszystkie nasze plany marzenia. Tak, nic samo nie przejdzie.

Czy odczuwaliście kiedyś wrażenie, że spoglądacie na drugiego człowieka a on wydaje się przebywać w innej rzeczywistości? Podróżujecie autobusem, pociągiem czy samolotem, gra muzyka, spiker opowiada o nowym konkursie z nagrodami wartymi miliony, a pasażerowie nie odzywają się, nie rozmawiają ze sobą, jedynie kiwają się na boki poruszani siłą podróżującego pojazdu. Dwie przeciwstawne rzeczywistości a człowiek jako jednostka po środku tego otoczenia. Człowiek i jego życie, które tak często wymyka się nam z rąk a my nadal chwiejemy się w rytm muzyki płynącej z głośników i głosu szalonego spikera audycji radiowej.

Globalizm czyli ,,Dajcie mi jedno pokolenie młodzieży a podbiję świat.’’

Jaka jest prawda? Prawda jest taka, że przyszło nam żyć w czasach gdzie wszystko jest wyśmiewane, z wszystkiego można szydzić. Życie, Bóg, liczne troski, choroby, różnego rodzaju tragedie i ułomności, z tego wszystkiego można obecnie drwić. Ta metoda czy też ogólnoświatowy trend to nic innego jak socjotechniczna sztuczka, mająca na celu utrzymywanie współczesnej cywilizacji w oparach absurdu. Współczesny człowiek zbyt często ma problem z samodzielnym myśleniem, woli opierać się na opinii innych a najlepiej na opinii prezentera telewizyjnego.

Wszystkie te kabarety, parki rozrywki i ogólnie pojęty show biznes, mają na celu utrzymywać odbiorcę w stanie nieustannego letargu i rozbawienia tak, aby przypadkiem człowiek nie zaczął myśleć, zastanawiać się, bo wówczas mógłby zobaczyć, że coś ze współczesnym światem jest nie tak. Oni chcą byś za dużo nie myślał, a najlepiej nie myślał wcale. Oni chcą byś bez żadnych oznak zawahania podążał za stadem i nigdy, ale to nigdy nie próbował spojrzeć na otaczający Cię świat w sposób odmienny od tego, jaki od najmłodszych lat starli się w tobie zaprogramować.

Złudzenie wolności, ktoś wmawia człowiekowi XXI wieku, że ten ma prawo wyboru, ale czy aby rzeczywiście tak jest? Terror płynący z ekranu telewizora, morderstwa, przemoc, są jak choroby, które zbyt często rzucają odbiorcę na kolana, odbiorcę będącego wyrobem fabryki manipulacji i kłamstwa. Symptomy stresu, kolejne recepty na lekarstwa przeciwdziałające lękom i strachowi, czy tak wygląda zdrowe społeczeństwo, społeczeństwo uzależnione od leków i lekarzy? Czasem musisz się wkurzyć, czasem musisz sobie powiedzieć, że jesteś człowiekiem, istotą ludzką do jasnej cholery, a twoje życie ma wartość. Czasem musisz otworzyć oczy i przestać żyć złudzeniami.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com